EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
13.05.13.

Lauku tūrisma uzņēmēji pirmo reizi saņēmuši kultūras zīmi „Latviskais mantojums”

10. maijā Latviešu Biedrības namā UNESCO Latvijas nacionālās komisijas Asamblejas locekļi – kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende un Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētājs Andris Jaunsleinis pasniedza kultūras zīmi „Latviskais mantojums”. Zīmi saņēma pirmie divpadsmit lauku tūrisma uzņēmēji, kuri latviskās vērtības nes tautās, demonstrējot savu tūrisma piedāvājumu. Šādas zīmes ideja ir Latvijas lauku tūrisma asociācijas „Lauku ceļotājs” iniciatīva. Aicinot talkā latviešu kultūras mantojuma zinātājus, autoritātes un Kultūras ministriju, kopīgiem spēkiem tika izveidota „Latviskā mantojuma” zīme, kas aicinās pašmāju un ārvalstu tūristus iepazīt Latvijas izcilās, tradicionālās vērtības, kas joprojām ir dzīvas un caurvij latviešu, ikdienas dzīvi.

Zīmes „Latviskais mantojums” pasniegšanas svētkos pulcējās tās saņēmēji, pārstāvji no attiecīgajām pašvaldībām, kā arī ekspertu grupa, kas izvērtēja visus 12 zīmes saņēmējus. Ekspertu grupā UNESCO LNK pārstāvēja ģenerālsekretāre Dagnija Baltiņa. Pasākuma dalībnieki varēja nobaudīt Rucavas kartupeļu kukulīšus ar mērci, sklandraušus, Valmiermuižas alu, kaņepju aizdaru, nēģus, „Tēva rausi”, diedzētu graudu maizītes un citus lauku labumus, ko bija sagādājuši zīmes „Latviskais mantojums” saņēmēji: Mekes krogs, lauku sēta „Ūši”, tradīciju nams „Zvanītāji”, Valmiermuižas alus darītava, zemnieku saimniecība „Adzelvieši”, Vienkoču parks, Ludzas Amatnieku centrs, Salacgrīvas nēģu tači, lauku sēta „Dzirnupes”, zemnieku saimniecība „Vaidelotes”, lauku mājas „Donas”, viesu nams „Lantus”.

Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende: „Zīmes „Latviskais mantojums" iedibināšana ir pierādījums un apliecinājums tam, ka nacionālā kultūra vistiešākā veidā sekmē biznesa attīstību. Tas ir lielisks veids, kā rosināt mazos lauku uzņēmējus vēl vairāk pievērsties latvisko vērtību izkopšanai, kuras paaudžu paaudzēs esam mantojuši no saviem senčiem un kuras ir svarīgas ne tikai mums pašiem, bet arī cilvēkiem no daudzām citām pasaules valstīm.”

Vairāk par „Latviskā mantojuma” zīmi var uzzināt „Lauku ceļotāja” mājas lapā.