EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
23.08.19.

Latvijas Universitātē notiks lībiešiem veltīta konference “Livonica 2019”

Latvijas Universitātes Lībiešu institūta atklāšana. 21.09.2018. © Foto: Toms Grīnbergs, LU KID

2019. gada 26.–27. augustā Latvijas Universitātes Lībiešu insitūtā, Kronvalda bulvārī 4, notiks starptautiska konference “Livonica 2019. Lībiešu valoda, vēsture un kultūra”. Pirmo reizi tās mājvieta būs Latvijas Universitātē. Konferenci atklās Latvijas Universitātes rektors Indriķis Muižnieks un tajā piedalīsies pasaulē nozīmīgu somugristikas un lībiešu pētniecības centru zinātnieki, kuru darbība skar plašu tematisko loku – valodniecība, vēsture, arheoloģija, etnoloģija, kultūra u. c.. Konferences pirmās dienas – 26. augusta – vakarā plkst. 19.00 notiks īpaši šim nozīmīgajam LU Lībiešu institūta notikumam veltīta un radīta kultūras programma, kuras pamatā ir mūsdienu lībiešu dzeja un mūzika.

Konferenci organizē Latvijas Univeristātes Lībiešu institūts, kas izveidots 2018. gadā un ir pirmā zinātniskā iestāde Latvijā un arī pasaulē, kuras darbības centrā ir mūsdienīga un vispusīga Latvijas otrās pamattautas un viena no mūsdienu latviešu valodas un kultūras pirmelementiem – lībiešu – un viņu mantojuma pētniecība. LU Lībiešu institūts ir Latvijā pirmais somugristikas pētījumu centrs, saslēdzot Latvijas Universitāti vienotā somugristikas pētniecības institūciju tīklā ar tādām zinātniskās pētniecības iestādēm kā Tartu, Helsinku, Turku, Upsalas, Getingenes un citām universitātēm.

“Livonica” aizsākās 2011. gadā, kad Starptautiskā lībiešu valodas un kultūras gada ietvaros norisinājās pirmā lībiešu pētniecībai (livonikai) veltītā konference, kuru organizēja Tartu Universitāte un biedrība Līvõ kultūr sidām (Lībiešu kultūras centrs). Tā norisinājās divās valstīs – Tartu, Igaunijā, un Rīgā, Latvijā, un to atklāja Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš un Igaunijas Republikas prezidents Tomass Hendriks Ilvess.

Konference “Livonica 2019” ir viens no UNESCO Starptautiskā pirmiedzīvotāju valodu gada (2019) programmā iekļautajiem pasākumiem, tāpat tā tiek veltīta Latvijas Universitātes 100 gadu jubilejai un LU Lībiešu institūta pirmajam darba gadam.

Konferences programma pieejama šeit: http://www.livones.net/lili/lv/livonica/

Attēlā:
Latvijas Universitātes rektors Indriķis Muižnieks Latvijas Universitātes Lībiešu institūta atklāšanā 2018. gada 21. septembrī Latvijas Universitātes Lielajā aulā. Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitātes Komunikācijas un inovāciju departaments

Informāciju sagatavoja:
Valts Ernštreits