EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
19.04.17.

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiek konference “Jaunākā literatūra”

19. un 20. aprīlī Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Konferenču centrā notiek izglītības programma un konference “Jaunākā literatūra”, kas ir daļa no Latvijas Literatūras gada balvas (LaLiGaBa) pasākumu programmas.

19. aprīlī lekcijas un diskusijas paredzētas humanitāro zinātņu bakalaura un maģistra studiju programmu studentiem un vidusskolu vecāko klašu skolēniem. Teorētiskās lekcijas, praktiskie semināri un studentu diskusijas koncentrēs uzmanību uz jaunākās literatūras tendencēm un spēju ieinteresēt gados jaunus lasītājus gan Latvijā, gan pasaulē.

20. aprīlī konferences programmā piedalīsies humanitāro un sociālo zinātņu jomu speciālisti, nozares praktiķi un studenti. Konferences tēmu loks aptver dažādus literatūras veidus un žanrus – tiks aplūkoti jaunākās latviešu un latgaliešu prozas un dzejas problēmjautājumi, pievēršot uzmanību arī dzejas debijām un bērnu literatūras situācijai, kā arī tiks analizēta jaunākā krievu valodā Latvijā rakstītā literatūra.

Konferences norisē paredzēts iekļaut arī atraktīvu konferences noslēguma pasākumu – “Rakstnieks satiek kritiķi”, proti, rakstniece Inga Gaile, kura pavisam nesen debitējusi romānu rakstnieces statusā, ir piekritusi zināmā mērā par eksperimentu uzskatāmai pieejai – klātienē diskutēt ar literatūras kritiķiem par viņas romānu “Stikli” – mākslinieciskajām kvalitātēm, veiksmēm un neveiksmēm, valodas stilu, ritmu u. tml.

“Jaunākā latviešu literatūra” izglītības un konferences programma.

Konferenci rīko LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts (LU LFMI) sadarbībā ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju, Latviešu valodas aģentūru, LU Humanitāro zinātņu fakultāti, Latvijas Rakstnieku savienību, Starptautisko rakstnieku un tulkotāju māju un Latvijas Nacionālo bibliotēku.

Konferences un izglītības programmas norisi finansē UNESCO Latvijas Nacionālā komisija, LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts un Valsts kultūrkapitāla fonds.

Konference un izglītības programma īstenota projektā “Kultūras daudzveidība jaunatnes atbalstam, starpkultūru dialoga un daudzvalodības veicināšanai” un ir daļa no “Latvijas Literatūras gada balva 2017” programmas.

Sekojiet LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta jaunumiem:
lulfmi.lv
facebook.com/lulfmi/
twitter.com/LU_LFMI