EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
11.03.16.

Latvijā viesosies UNESCO kultūrpolitikas eksperts Šarls Valrāns

UNESCO kultūrpolitikas eksperts Šarls Valrāns (Charles Vallerand) viesosies Latvijā no 15. līdz 16. martam. Viņš lasīs lekciju par kultūras advokatūru dažādos politikas līmeņos, apmeklēs izglītības iestādes un Cēsu pilsētas pašvaldību, lai iepazītos ar kultūrizglītības labās prakses piemēriem un pašvaldību darbu radošo industriju veicināšanā, kā arī tiksies ar nacionālās kultūrpolitikas veidotājiem, lai diskutētu par aktualitātēm nozarē.

Š. Valrāns ir ģenerāldirektors Kanādas kultūru daudzveidības koalīcijā, kas apvieno vairāk nekā 600 kultūras nozares profesionāļus no 43 dažādām kultūras organizācijām. Viņam ir vairāk nekā 20 gadu pieredze kultūrpolitikas veidošanā kā nacionālā, tā starptautiskā līmenī. Ievērojamu daļu savas profesionālās karjeras viņš veltījis starptautiskās sadarbības jautājumiem, kas saistīti ar kultūras attīstības projektu īstenošanu dažādās pasaules valstīs. Š. Valrāns ir pazīstams kā UNESCO 2005. gada Konvencijas par kultūras izpausmju daudzveidības aizsardzību un veicināšanu konsultants un eksperts. Daudzus gadus Š. Valrāns darbojies arī mediju jomā, strādājot Kvebekas televīzijā, Radio Kanāda un Kanādas raidorganizāciju korporācijā. Kā politikas analītiķis viņš ieņēmis arī vadošus amatus Kanādas Komunikāciju departamentā un bijis Frankofonijas projektu direktors Kanādas Kultūras departamentā, strādājis par kultūras atašeju Kanādas vēstniecībā Parīzē, kā arī darbojies ANO sistēmā kā eksperts kultūras un cilvēktiesību, un pilsoniskās sabiedrības līdzdalības jautājumos.

Š. Valrāna lekcija notiks 16. martā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Viņš stāstīs par tādiem instrumentiem kā kultūras statistika, kultūras daudzveidības loma vietējās kopienas identitātes saglabāšanā, pilsētu un reģionu ekonomiskajā attīstībā un sociālajā iekļaušanā.

Lekcija notiks pasākuma “Kultūras attīstībai – kā to īstenot, kā to izmērīt?” ietvaros. Tajā par līdzšinējiem kultūras ietekmes pētījumiem un Latvijas pieredzi kultūras procesu mērīšanā un indikatoru izvēles problēmām runās Habitus pētnieki Anda Laķe un Jānis Daugavietis. Noslēgumā eksperti diskutēs par to, vai kultūra Latvijā tiek izmantota kā instruments citu politiku īstenošanai un kāda ir pieredze izglītības, ekonomikas, reģionālās attīstības jomās.

Pasākums tik rīkots Valsts pētījumu programmas “Habitus” ietvaros un sadarbojoties Kultūras ministrijai, Latvijas Nacionālajam kultūras centram, UNESCO Latvijas Nacionālajai komisijai, Kanādas vēstniecībai Latvijā un Latvijas Kultūras akadēmijai.

Papildu informācijai:
Liene Krīvena
UNESCO LNK konsultante
Tālr. 29109268
E-pasts liene@krivena.lv