EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
27.07.17.

Kultūras mantojuma praktiķiem piedāvā semināru par kultūras mantojuma un mākslas tiesībām

28. septembrī notiks otrais seminārs ciklā “Kultūras mantojuma un mākslas tiesības”. Tas domāts kultūras mantojuma praktiķiem, kuri ikdienā saskaras ar kultūras mantojuma un mākslas priekšmetu pārvaldību, kā arī tiesību jautājumiem, kas saitīti ar to. Semināru rīko Rīgas Juridiskā augstskola, lai nodrošinātu dažādu nozaru profesionāļu kapacitātes celšanu kultūras mantojuma un mākslas tiesību jautājumos, kā arī lai sekmētu savstarpējo ekspertu zināšanu un informācijas apmaiņu.

Seminārā priekšlasījumus sniegs starptautiski atzīti nozares profesionāļi un eksperti no Šveices un Latvijas, apskatot tādas tēmas kā nelegāli iegūtu kultūras priekšmetu atgūšana un aprite, mākslas priekšmetu izsoļu specifika un autortiesību jautājumi digitālajā laikmetā.

Kultūras mantojums ir daļa no ikviena cilvēka dzīves. Pēdējo desmitgažu laikā īpaši aktīvi tiek izstrādāti un ieviesti dažādi normatīvi, kas regulē autortiesību, mākslas kolekciju, pieminekļu, arheoloģisku artefaktu, svētku tradīciju un daudzu citu ar kultūras mantojumu saistītu jomu pārvaldību. Attīstoties kultūras mantojuma tiesību ietvaram gan nacionālā, gan starptautiskā līmenī, arvien vairāk profesionāļu saskaras ar jauniem izaicinājumiem savā darbā. No vienas puses tiesību ekspertiem jāprot orientēties kultūras mantojuma un mākslas tirgus specifikā, no otras puses kultūras mantojuma profesionāļiem jāspēj piemērot dažādas tiesību normas vērtību aizsardzībā un pārvaldībā.

Semināra dalības maksa, reģistrējoties līdz 1. augutam – 195 eiro (bez PVN), reģistrējoties pēc 1. augusta – 225 eiro (bez PVN). Semināra darba valoda – angļu. Vietu skaits ir ierobežots.

Lai pieteiktos dalībai un saņemtu papildu informāciju, aicinām sazināties ar Paulu Elksni: paula.elksne@rgsl.edu.lv, + 371 28785615.

Lejuplādējamie dokumenti: