EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
29.03.19.

Jauno mantotāju skolā izzina kultūras mantojuma veidošanās procesu un gida darbu

Foto: UNESCO LNK arhīvs.

Piektdien, 29. martā, Rīgā notikusi Jauno mantotāju skolas piektā nodarbība “Mantojuma anatomija: radīt, vērtēt, izstāstīt”, ļaujot izzināt kultūras mantojuma saglabāšanas un attīstīšanas nianses un gida profesiju.

Nodarbības laikā tās dalībnieki izzināja procesu, kā lietas un vietas top par vērtībām un mantojumu nākamajām paaudzēm. Kopā ar Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes pieminekļu inspektoriem skolas dalībnieki iepazina viņu ikdienas darbu, vērtēja un diskutēja par to, kā pārdomāti saglabāt un attīstīt kultūras mantojumu.

Nodarbības otrajā daļā bija tikšanās ar Rīgas vēsturiskā centra gidu Pēteri Stumburu, kurš iepazīstināja ar gida darbu, atklājot vairākas profesijas nianses un noslēpumus, kā arī dalījās pieredzē, kā pašiem izveidot pārdomātu ekskursiju, stāstot par vērtībām dažādām grupām izprotamā veidā. Savukārt nodarbības beigās dalībniekiem bija iespēja doties īsā pastaigā pa vecpilsētu ar Pēteri Stumburu.

Nodarbība tapusi sadarbībā ar Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldi un Valsts kultūrkapitāla fondu.

UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas iniciatīvas "Jauno mantotāju skola" dalībnieki no UNESCO ASP 2018./2019. gadā skolām tiekas reizi mēnesī izglītojošās tematiskās nodarbībās. Iniciatīvas mērķis ir vidusskolas vecuma jauniešus saistošā veidā iepazīstināt ar UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā iekļautā Rīgas vēsturiskā centra vērtībām, parādot, kā dažādos veidos iespējams iesaistīties kultūras mantojuma saglabāšanā un veicināšanā. Nodarbību cikla ietvaros jauniešiem un viņu pedagogiem ir iespējams klausīties nozares profesionāļu lekcijas un pieredzes stāstus par kultūras mantojuma mūsdienīgu saglabāšanu un izcelšanu, arhitektūru, dizainu, pilsētplānošanas procesiem, kā arī doties ekskursijās, pašiem restaurēt vēsturisku ēku koka detaļas, veidot mākslas instalācijas pilsētvidē, sadarbojoties ar māksliniekiem u.c.

Informāciju sagatavoja:
Kitija Balcare, UNESCO LNK komunikācijas konsultante