EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
20.06.16.

Jaunieši un skolotāji piedalās konkursa „Solis gleznā” vasaras plenērā

Kostīmu un aksesuāru izgatavošanas darbnīca.

Jūnijā Saldus mākslas skolā notika konkursa „Solis gleznā” vasaras plenērs. Konkursa ietvaros visa vecuma Latvijas skolēni tiek aicināti atveidot Latvijas glezniecības klasiķu Jaņa Rozentāla, Vilhelma Purvīša, Johana Valtera un Ģederta Eliasa gleznu sižetus, iemūžinot tos fotogrāfijā.

 

 

 

Konkurss ir veltījums latviešu glezniecības pamatlicējam Janim Rozentālam viņa 150. gadadienā, kurš mēdza izmantot fotogrāfijas piedāvātās iespējas gleznu tapšanas procesā. Ar konkursa palīdzību bērni un jaunieši saistošā un inovatīvā veidā apgūst Latvijas kultūras vēsturi, pētot un iedziļinoties latviešu klasiķu darbos un mācoties par laiku, kurā tie tapuši.

Plenērā piedalījās skolēni un viņu skolotāji no astoņām Latvijas skolām, apgūstot scenogrāfijas, kostīmu un grima mākslas pamatus, kā arī iemaņas darbam ar fotogrāfijas pēcapstrādi. Plenēra laikā skolnieki sagatavoja vairākus darbus iesniegšanai konkursam „Solis gleznā”. Dalībniekiem bija iespēja arī apmeklēt Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeju un iepazīt tās vietas Saldū, kur mākslinieks gleznojis savus darbus, iedvesmojoties no pilsētas un lauku ainavas, un vietējiem ļaudīm.

2015. gadā tiek atzīmēta Jaņa Rozentāla 150. gadadiena, kas iekļauta UNESCO svinamo dienu kalendārā, novērtējot mākslinieka darbu reģionā mākslas attīstībā un izceļot viņa devumu mākslas kā starpkultūru dialoga formas stiprināšanā.