EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
19.03.18.

Izsludināta pieteikšanās Starptautiskajam jauniešu forumam par radošumu un mantojumu

Jau otro gadu pēc kārtas UNESCO, sadarbībā ar UNESCO Ķīnas Tautas Republikas Nacionālo komisiju, rīko Starptautisko jauniešu forumu par radošumu un mantojumu Zīda ceļa valstīs (International Youth Forum on Creativity and Heritage along the Silk Roads), kas laikā no š.g. 21. līdz 27. maijam norisināsies  vairākās Ķīnas pilsētās. Dalībai jauniešu forumā tiks izraudzīti 80 dalībnieki no visas pasaules; 30 no tiem tiks izvēlēti no Zīda ceļa valstīm Eiropā un Āfrikā, Arābu valstīs, Āzijā un Klusā okeāna piekrastes valstīs, savukārt 10 jauniešiem būs iespēja piedalīties Čangšas mediju un mākslas programmā (Experience Changsha Media Arts Program), kas sekos pēc jauniešu foruma. 40 dalībnieki jauniešu forumam tiks izraudzīti no organizētāju valsts – Ķīnas. 
 
Starptautiskā jaunatnes foruma mērķis, pirmkārt, ir nodrošināt jauniešiem – kuri strādā radošā, literatūras, vai ar mantojuma sargāšanu saistītā jomā – platformu, kurā viņiem ir iespēja izteikt savu viedokli un bažas par darbības attīstību attiecīgajā sfērā. Otrkārt, tā ir iespēja mobilizēt jauniešu iesaistīšanos literatūras, kultūras un radošajās nozarēs, kā arī mūsu kopīgā mantojuma aizsardzībā un popularizēšanā. 
 
Savukārt, Čangšas mediju un mākslas programmā, desmit izraudzītajiem dalībniekiem būs iespēja trīs nedēļu laikā (28. maijs - 15. jūnijs) iejusties radošo industriju panorāmā – dinamiskajā un šarmantajā Čangšas pilsētā. Programma paredzēta jauniešiem, kuriem ir plaša darba pieredze mediju mākslas nozarēs un/vai ir ieguvuši formālo izglītību vai apmācību šajā jomā. Programma sniegs iespēju dalībniekiem uzlabot savas tehniskās prasmes un zināšanas mediju mākslas jomā. Šī kategorija ietver virtuālās realitātes, digitālo mediju, video, vizuālo efektu un mākslīgā intelekta speciālistus. 
 
Forumā aicināti pietiekties jaunieši vecumā no 18 līdz 30 gadiem.  Pasākuma organizatori dalībniekiem apņēmušies segt ceļa izdevumus (ekonomiskās klases aviobiļetes turp un atpakaļ), kā arī transporta izdevumus atrodoties Ķīnā, izmitināšanu un ēdināšanu. 
 
Interesentiem, kuri vēlas piedalīties Jauniešu forumā par radošumu un mantojumu, nepieciešams aizpildīt pieteikuma vēstuli, savukārt tiem, kas vēlas ņemt dalību Čangšas mediju mākslas programmā, papildus pieteikumam elektroniski jāiesūta augstākās izglītības dokumenta oriģināls, kas iegūts mediju mākslas nozarē (iekļaujot atzīmju izrakstu); rekomendācijas vēstule no mācību iestādes vai darba devēja; plānotā projekta apraksts (360 vārdi angļu valodā), kuru vēlētos īstenot Čangšas mediju un mākslas programmas laikā. Interesenti aicināti iesūtīt pieteikumu un norādītos dokumentus līdz š.g. 1. aprīlim (00:00 pēc Pekinas laika) uz apyd@unesco.org.
 
Jautājumu gadījumā, lūdzam vērsties pie UNESCO Ķīnas Tautas Republikas Nacionālās komisijas pārstāves – Ms Ming Yang (mi.yang@unesco.org). 
 
Video atskats no pirmā Starptautiskā jauniešu foruma par radošumu un mantojumu Zīda ceļa valstīs 2017. gadā, apskatāms šeit: https://www.youtube.com/watch?v=N0ARg8QKeAM
 
Lejuplādējamie dokumenti: