EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
18.06.15.

Ilze Dalbiņa: Tikai izzinot savas saknes un izprotot vērtības, varam nodrošināt ilgtspējīgu attīstību

UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas Izglītības sektora vadītāja Ilze Dalbiņa

Aizvadītājā (11. – 14. jūnijā) piektajā Eiropas mūzikas forumā, kura tēma šogad bija "Mūzikas pieejamība - vai digitāla?", panelī par mūziku un digitalizācju uzstājās arī UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas Izglītības sektora vadītāja Ilze Dalbiņa.

Viņa stāstīja par UNESCO LNK iesaistīšanos kultūrizglītības veicināšanā. Runāja arī par mākslas, mūzikas, mantojuma izglītības nozīmi izglītības ilgtspējīgai attīstībai kontekstā. “Tikai izzinot savas saknes un izprotot vērtības, kuras vēlamies saglabāt, un dzīves veidu, kuru vēlamies turpināt, mēs varam pilnveidot sevi kā indivīdus un kā sabiedrību, tādējādi nodrošinot ilgtspējīgu attīstību,” uzsvēra Ilze Dalbiņa.

Eiropas mūzikas foruma laikā noritēja paneļdiskusijas un sesijas, kurās tika aplūkotas gan digitālās vides sniegtās priekšrocības, lai padarītu mūziku vēl pieejamāku plašiem sabiedrības slāņiem, gan diskutēja par mūzikas lomas un nozīmes maiņu, kuru izvirza digitālo tehnoloģiju lietojums. Uzmanība tika veltīta mūzikas izglītībai un tās attīstībai digitālā laikmeta kontekstā.

Foruma dalībniekiem bija iespēja iepazīties gan ar latviešu tradicionālo, gan akadēmisko, kora, džeza, alternatīvo un laikmetīgo mūziku, kuru izpildīja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikasakadēmijas (JVLMA) studenti, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā festivāla "Čello Cēsis” atklāšanas koncertā, kameransamblis "Art-i-Shock", sitaminstrumentālists Guntars Freibergs, komponists un mūziķis Kaspars Tobis un citi.

Pasākumu rīkoja Eiropas Mūzikas padome sadarbībā ar Latvijas Nacionālo mūzikas padomi, JVLMA un Latvijas Komponistu savienību.

Eiropas Mūzikas padome ir UNESCO Starptautiskās mūzikas padomes reģionālā grupa ar padomdevējas funkciju, kas dibināta 1972. gadā un kuras centrālais birojs pašlaik atrodas Bonnā. Padomes sastāvā ir 18 Eiropas valstu nacionālās mūzikas padomes, kā arī 53 starptautiskās mūzikas organizācijas. LatvijasMūzikas padomē darbojas 14 sabiedriskās organizācijas - Latvijas Komponistu savienība, Latvijas Mūzikas informācijas centrs, JVLMA, Latvijas Mūzikas izglītības iestāžu asociācija, Latvijas Vispārējās izglītības iestāžu mūzikas skolotāju asociācija, Latvijas Mūzikas attīstības biedrība/Latvijas Mūzikas eksports, Vidzemes koncertzāle "Cēsis” un citi.