EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
20.02.15.

ICCROM aicina pieteikties starptautiskā japāņu papīra restaurācijas kursā

Starptautiskais kultūras vērtību saglabāšanas un restaurācijas pētniecības centrs (ICCROM) un Starptautiskais kultūras vērtību pētniecības institūts Tokijā piedāvā piedalīties japāņu papīra saglabāšanas kursos.

Kurss norisināsies no šī gada 31. augusta līdz 18. septembrim Tokijā, Japānā, un tajā būs iespējams piedalīties 10 restauratoriem, kuratoriem un citiem profesionāļiem, kuri aktīvi iesaistīti kultūras mantojuma saglabāšanā.

Kursu mērķis ir sniegt ieskatu japāņu papīra saglabāšanas tehnikās, tradīcijās, izmantotajos materiālos un kolekciju pārraudzības un saglabāšanas principos Japānā. Tajos tiks izvērtētas arī papīra saglabāšanas tradīcijas Japānā un rietumos, aktualizējot iespējas aizgūt japāņu papīra saglabāšanas praksi citu kultūru saglabāšanas tehnikās.

Izmantojot intensīvu programmu, kas apvieno gan praksi, gan teoriju, tiks sniegta iespēja darboties kopā ar japāņu restauratoriem, kā arī piedalīties lekcijās par jaunākajiem rezultātiem zinātniskajā pētniecībā un nodarbībās Japānas tradicionālajos papīra izgatavošanas centros, vadošajās papīra saglabāšanas studijās un aplūkot muzeju kolekcijas. Lekcijas vadīs mākslas vēsturnieki, restaurācijas zinātnieki, tradicionālie papīra izgatavotāji un restaurācijas speciālisti no vadošajām Japānas organizācijām.

Kursu darba valoda būs angļu.

Dalības maksa – 900 €. Organizatori sedz ceļa izmaksas no dalībnieku mītnes valsts, uzturēšanos un ikdienas izdevumus, kā arī vietējā transporta izdevumus.

Pieteikties kursiem var līdz 2. martam, aizpildot pieteikuma anketu.

Papildu informācija.