EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
29.04.16.

Džeza mūzika rādīs vasaras krāsas un skanēs līdz rītausmai

Košākie UNESCO atzītās Starptautiskās Džeza dienas Latvijā notikumi risināsies jau nākamnedēļ: 29. aprīlī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē notiks Jazzatomy kolektīva koncerts ar programmu “Colors of Summer” (Vasaras krāsas), bet 30. aprīlī klubā 9.vilnis notiks pasākums vairākās daļās, ko noslēgs lielais jam session ar visiem Džeza dienas dalībniekiem līdz pat rītausmai.

Abiem pasākumiem pievienosies īpašais viesis - kontrabasists Rob Duguay, kurš jau otro reizi būs mērojis garo ceļu no Ņūjorkas uz Rīgu.

Jazzatomy izveidoja Artjoms Sarvi – Latvijas Mūzikas akadēmijas džeza nodaļas maģistrantūras absolvents, viens no talantīgākajiem jaunajiem džeza pianistiem, un Evilena Protektore – pazīstama džeza dziedātāja, konkursa Riga Jazz Stage 3. vietas, Jazz Voices 2014 Grand Prix ieguvēja, grupas Pieneņu Vīns vokāliste un komponiste. Programmā “Colors of Summer” viņi kopā rādīs savu redzējumu par vasaras mūzikas krāsām un vadīs klausītājus īpašā sajūtu ceļojumā - projekts vieno džeza mūziķus, klasisko stīgu kvartetu, pūšaminstrumentu sekciju un turntable mākslinieka radītos elektroniskos efektus.

Pasākumā Jazz Master Jam, kas risināsies 30. aprīlī klubā 9.vilnis, koncertēs džeza un mūziklu pasaules vēstnieki - Beātes Zviedres kvartets un diksilends Riga Retro kopā ar vienu no kolorītākajiem Latvijas vokālistiem – Laimi Rācenāju. Mūziķu priekšnesumiem sekos improvizācijas nakts - jam session, ko vadīs Latvijas džeza saksofona spēles vēstnieks Toms Rudzinskis kopā ar ASV kontrabasistu Rob Duguay.

Rob Duguay dzīvo Kvīnsā, Ņūjorkā, un regulāri uzstājas Ņūjorkā, vadot tādās grupās kā Songevity, Low Key Trio, un Rob Duguay Quartet un Trio. Dzimis Toronto, Kanādā, viņš sāka mācīties klasiskās klavieres 6 gadu vecumā, vēlāk spēlējot arī kontrabasu un perkusijas. Gadu laikā Robam bija lieliska iespēja spēlēt un mācīties, dzīvojot Konektikutā, Vermonā, Ņūorleānā, Ņūjorkā, Vašingtonā un Parīzē. Iestājoties universitātē, Robs ir saņēmis ASCAP balvu par džeza kompozīciju ar Louis Armstrong Foundation atbalstu. Robs ir mācījies džeza mākslu maģistratūras nodaļā Viljama Patersona universitātē. Rob Duguay ir atzīts pasaulē par savu izcilu kontrabasa spēlētprasmi, kompozīciju un devumu džeza kopienai.

Džeza dienu Latvijā rīko apvienība Wise Music Society.

Vairāk informācijas par pasākuma programmu un māksliniekiem var meklēt www.jazzday.lv.

Biļetes uz pasākumiem:
http://www.bilesuserviss.lv/lat/biletes/muzika/dzezs-un-bluzs/starptautiska-dzeza-diena-latvija-2016-185548/
http://www.bilesuserviss.lv/lat/biletes/muzika/dzezs-un-bluzs/starptautiska-dzeza-diena-latvija-2016-185549/

Saziņai:
jazzday@wms.lv
+371 26770707