EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
09.05.18.

Ceļojošā mantojuma stāstu izstāde aplūkojama Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā

Eiropas dienā, 9. maijā, bērnu un jauniešu ceļojošā izstāde "Mantojuma stāsts - mans stāsts, tavs stāsts" atvērta Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā, Rīgā, Kr. Valdemāra ielā 1 un būs aplūkojama līdz 29. maijam. Izstāde veidota Eiropas Kultūras mantojuma gada ietvaros. 

Izstādes atklāšanā klātesošos uzrunāja un ar kultūras mantojumam nozīmīgām tēmām iepazīstināja gan UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre Baiba Moļņika, gan Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas Rīgas reģionālās nodaļas vadītājs Jānis Asaris ar stāstu par Eiropas kultūras mantojuma gadu, tā atspoguļojumu Latvijā, gan arhitekts Jānis Dripe ar stāstu par personības lomu mantojuma saglabāšanā, gan tekstīliju restauratore Indra Saulesleja ar stāstu par tradīciju pārmantojamību nozīmību mantojuma saglabāšanā.

Izstādē apskatāmi 22 fotostāsti, ko veidojuši bērni un jaunieši no visas Latvijas, atsaucoties UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas aicinājumam. Izveidotie darbi stāsta par tādām tematikām kā tradīciju pārmantojamību, mantojuma trauslumu un personības lomu mantojuma saglabāšanā.

2017. gadā skolu jaunieši tika aicināti piedalīties UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas rīkotā akcijā, lai veidotu foto kolāžas un ar tām saistītus stāstus, kas atklāj kultūras mantojuma nozīmi sabiedrības un ikviena dzīvē, kā arī piedalīties izglītojošos semināros un darbnīcās par mantojuma vērtībām. Mantojumu stāstu akcijā piedalījās 158 dalībnieki no 47 Latvijas izglītības iestādēm. Trīspadsmit no iesūtītajiem darbiem, mantojumu sargu/ekspertu izvēlēti, rotā šī gada UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas kalendāru. Akcija tika rīkota kā nacionāla līmeņa iniciatīva pasaules UNESCO kampaņas #Unite4Heritage ietvaros. #Unite4Heritage tika atklāta 2015. gadā, lai mudinātu aizsargāt un saglabāt mantojuma vērtības, kā arī lai solidarizētos ar mantojuma sargiem un vērtību glabātājiem visā pasaulē.

Akciju “Mantojuma stāsts – mans stāsts, tavs stāsts” rīkoja UNESCO Latvijas Nacionālā komisija un izglītības uzņēmums “Lielvārds” sadarbībā ar Latvijas Nacionālo vēstures muzeju, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju un Latvijas Nacionālo bibliotēku. Akciju finansiāli atbalstīja Latvijas Republikas Kultūras ministrija.

Informāciju sagatavojusi:
Kitija Balcare, UNESCO LNK komunikācijas konsultante