EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
09.10.11.

Baldonē UNESCO nedēļā pasniegs balvas starptautisko konkursu laureātiem

 

Atzīmējot 20. gadadienu kopš Latvija pievienojās Apvienoto Nāciju Izglītības zinātnes un kultūras organizācijai (UNESCO), no šā gada 10. līdz 14. oktobrim UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK) rīko UNESCO nedēļu Latvijā, kurā sadarbībā ar tās dalībinstitūcijām un partneriem sabiedrība tika aicināta iesaistīties dažādās aktivitātēs, izzinot un iepazīstot UNESCO mērķus, darbību, redzamākās programmas un īstenotos projektus Latvijā.
 
11. oktobrī plkst. 16:00 Baldones novada domes zālē tiks atklāta Baldones mākslas skolas audzēkņu izstāde, kas veltīta 20. gadadienai kopš Latvijas dalības UNESCO. Izstādes autori ir mākslas skolas audzēkņi, starptautiskā UNESCO mākslas konkursa Francijā, Truā pilsētā laureāti jau vairākus gadus. Baldones mākslas skola šajā konkursā piedalās 15 gadus, un tās audzēkņi ir saņēmuši vairāk nekā 30 godalgotas vietas. Konkursā katru gadu piedalās ap 7000 jauno mākslinieku no 60 pasaules valstīm. Kopumā visās vecuma grupās tiek piešķirtas 100 balvas.
 
Pasākuma laikā Baldonē notiks no Francijas saņemto UNESCO konkursa 2011. gada balvu pasniegšana divām Baldones mākslas skolas audzēknēm Esterei Lepsei un Melisai Samiļinai. 
 
Pasniegtas tiks arī divas balvas no 16. Starptautiskās mākslas biennāles, kas notika Kanagavā, Japānā. Konkurss Japānā notiek reizi divos gados, un tajā piedalās 22 000 autoru no 77 valstīm. Konkursu rīko Kanagavas prefektūra, sadarbībā ar UNESCO Japānas Nacionālo komisiju, UNICEF Japānas komiteju, Japānas Fondu, Japānas Ārlietu ministriju un citām organizācijām.
 
Iespaidīgā godalga – Japānas Fonda prezidenta balva šogad piešķirta Baldones mākslas skolas audzēknim Kristiānam Muzikantam, bet atzinības balva tiks pasniegta mākslas skolas audzēknei Elvai Rozenštrauhai. 
 
Pasākumus par godu Latvijas dalības UNESCO divdesmitgadei Baldonē muzikāli bagātinās Baldones mūzikas skolas kameransambļa koncerts, kas būs veltīts UNESCO. Tā vadītājas Jolantas Visockas vadībā spēlēs audzēknes Gerda Skrūzmane, Dārta Grunte, Laima Ciseļonoka un Lelde Rasnace. Talantīgās meitenes ir vienlaikus arī Baldones mākslas skolas audzēknes un UNESCO konkursu laureātes.