EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
19.08.16.

Aicina uz kursiem par muzeju krātuvēs esošo kolekciju uzglabāšanas risinājumiem

28. un 29. septembrī Beļģijas Karaliskajos mākslas un vēstures muzejos Brisel, notiks starptautiski programmas „RE-ORG” apmācību kursi “Atjaunot saikni ar kolekcijām krātuvē” (Reconnecting with Collections in Storage).

Muzejiem, it sevišķi mazajiem, saglabājot kolekcijas un rūpējoties par to ilgtspējību, ir nozīmīga loma saiknes veidošanā ar vietējo kopienu. Tomēr ierobežoto resursu dēļ lielai daļai muzeju ir grūtības nodrošināt kolekciju pieejamību.
2011. gadā Starptautiskais kultūras vērtību saglabāšanas un restaurācijas pētniecības centrs (ICCROM) un UNESCO izveidoja „RE-ORG” metodoloģijas sistēmu, kas sniedz soli pa solim izpildāmus padomus mazajiem muzejiem savu krātuvju reorganizācijai. Piecu gadu laikā “RE-ORG” vietne ir apmeklēta gandrīz 80 000 reižu, un 9 valstīs īstenoti 13 “RE-ORG” apmācību projekti.

2016. gada septembrī “RE-ORG” dalībnieki Beļģijā būs pabeiguši muzeju reorganizācijas projektus un pulcēs kopā nozares ekspertus, lai dalītos pieredzē par sasniegtajiem rezultātiem. Plānotajos apmācību kursos ar savām prezentācijām uzstāsies arī citi muzeji no visas pasaules, kas iesaistījušies “RE-ORG” iniciatīvās. Tiks diskutēts par dažādu reorganizācijas risinājumu piemērošanas efektivitāti, telpu ierobežoto ietilpību un priekšmetu izkaisītību, kā arī uzglabāšanas mēbeļu pilnveidošanas un atkārtotas izmantošanas iespējām. Kursu laikā īpaši tiks izcelti nozīmīgākie rezultāti, ko devusi krātuvju reorganizācija, kā arī tiks runāts par veidiem, kā par attiecīgajiem projektiem informēta sabiedrība. Kursos būs iespējams arī apmeklēt īpašas ekskursijas uz nesen reorganizētajām muzeju krātuvēm Briseles apkaimē.

Reģistrācijas anketa pieejama šeit. Pieteikties iespējams līdz 15. septembrim. Vietu skaits ir ierobežots. Semināra darba valoda ir angļu.

Reģistrācijas maksa līdz 31. augustam ir €50; studentiem - €30, bet pēc 31. augusta - €100; studentiem - €80. Cenā iekļautas pusdienas, kafijas pauzes, kā arī 28. septembrī paredzētā vakara pieņemšana. Informācija par maksājuma veikšanas kārtību sekos pēc reģistrācijas apstiprinājuma.

Organizatori arī aicina dalīties savā pieredzē ar radošiem un inovatīviem kolekcijas uzglabāšanas veidiem. To ir iespējams izdarīt, nosūtot fotogrāfiju (attēla sūtītājam ir jāpārliecinās, ka netiek pārkāptas autortiesības) ar aprakstu, kurā 1-2 teikumos raksturots izvēlētais uzglabāšanas risinājums. Atsūtītie risinājumi tiks ievietoti šeit.

Plašāka informācijas par kursiem.

Informācija par programmu “RE-ORG”.