EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
16.06.15.

Aicina uz Etnisko kultūru saulstāvju konferenci Turaidā

No 19. līdz 21. jūnijam Turaidā norisināsies Etnisko kultūru saulstāvju konference „Kalendārs – kultūras atspulgs tautā”, kuras noslēgumā 21. jūnijā Turaidā, Vasaras saulstāvju svinību laikā, visas etniskās kultūras kopīgi iedegs Gaismas ugunskuru par mieru un līdzsvaru pasaulē.

Uz konferenci aicinātas visas organizācijas un individuālie tradīcijas nesēji, kā arī visi, kam rūp tautas kultūras mantojums. Konferencē Latvijas Nacionālā kultūras centra vadītāja Signe Pujāte iepazīstinās ar topošā Nemateriālā kultūras mantojuma (NKM) likuma izstrādes gaitu, kā arī NKM vērtību saraksta izveidi un uzstādījumiem.

Etnisko kultūru saulstāvju konferences pamattēma ir seno kultūru Laikrite jeb kalendārā sistēma. Laika skaitīšana ir nozīmīga etnisko kultūru dzīvesveida daļa, kas ataino to saistību ar konkrēto vietu, dabas ritiem, tradīciju un ietver sevī arī senos arhetipus un priekšstatu par Pasaules uzbūvi. Konferences laikā varēs gūt ieskatu lietuviešu, čehu, itāļu, ģermāņu, arī slāvu, baltkrievu, jakutu, ilīriešu, afrikāņu un hindu priekšstatos par laiku un tā skaitīšanu. Tā ir lieliska iespēja iepazīt citādo un saskatīt kopīgo, kas vieno tautas, to tradīcijas un Pasaules priekšstatus.

Noslēdzot konferenci, 21. jūnijā no plkst. 19:00 visi aicināti kopīgi svinēt Vasaras saulstāvjus Turaidā, iededzot Gaismas ugunskuru par mieru un līdzsvaru pasaulē, kas sabalsojas arī ar UNESCO izsludināto 2015. gadu kā Gaismas un gaismas tehnoloģiju gadu.

Konferenci rīko „Nodibinājums Māras loks” sadarbībā ar Turaidas muzejrezervātu, Siguldas novada domi, kā arī piedaloties ECER (European Congress of Ethnic Religions), ICCS (International Center for Cultural Studies) un Latvijas Nacionālajam kultūras centram. Atbalsta: Dzīvotprieks, maiznīca "Flora”, "Siguldas minerālūdens", z/s "Kalnkārkliņi", "EKO Getliņi".

Dalības maksa par divām konferences dienām (19. un 20. jūniju) – 20 eiro, viena diena - 10 eiro. Cenā iekļauti izdales materiāli, ēdināšana un vakara pasākumi.  Dalība konferencē abas dienas ar nakšņošanu un ēdināšanu, kā arī transportu no naktsmītnes līdz visām konferences norises vietām – 30 eiro. Vasaras saulgriežu pasākums ir bez maksas.

Kontaktinformācija:
Agnija Saprovska „Nodibinājums Māras loks” līdzdibinātāja
e-pasts: marasloks@gmail.com
tel: +371 29541105
mājaslapa: www.marasloks.lv
www.facebook.com/marasloks

Lejuplādējamie dokumenti: