EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
07.02.17.

Aicina pieteikties starptautiskajiem japāņu papīra konservācijas kursiem

No šī gada 28. augusta līdz 15. septembrim Japānas galvaspilsētā Tokijā notiks starptautiski japāņu papīra konservācijas kursi, ko organizē Tokijas Nacionālais kultūras vērtību izpētes institūts sadarbībā ar Starptautisko kultūras vērtību saglabāšanas un restaurācijas pētniecības centru (ICCROM).

Japāņu papīrs ir augstvērtīgs un starptautiski atzīts konservācijas materiāls, tomēr ārpus Japānas ir grūti iegūt zināšanas un pieredzi tā izmantošanas tehnikā un pielietojamībā. Kursu mērķis ir sniegt dalībniekiem no citām pasaules valstīm labāku izpratni par tradicionālo konservācijas metodiku Japānā, tādējādi veicinot Japānas pieredzes pārņemšanu citu valstu kultūras mantojuma saglabāšanā.

Kursos tiks piedāvāta intensīva programma, ko veidos gan teorētiskā, gan praktiskā daļa. Notiks lekcijas un darbnīcas, kā arī mācību izbraukumi uz Japānas tradicionālā papīra izgatavotāju studijām. Lekcijas sniegs mākslas vēsturnieki, konservācijas eksperti, kā arī vadošie speciālisti Japānā tradicionālā papīra apstrādē un saglabāšanā.

Kursu mērķauditorija ir restaurētāji, kuratori, kultūras mantojuma uzturētāji un citi speciālisti, kuri ir iesaistīti kultūras mantojuma saglabāšanā un tā pieejamības nodrošināšanā.

Vietu skaits dalībai kursos ir ierobežots – 10 dalībnieki. Lai pieteiktos kursiem, ir nepieciešama vismaz trīs gadu pieredze nozarē. Priekšroka tiks dota tiem kandidātiem, kuri ir iesaistīti mācību aktivitātēs vai ir saglabāšanas organizāciju vadītāji. Kursi notiks angļu valodā. Dalības maksa ir 900 eiro, tomēr organizatori sedz ceļa izdevumus uz un no Japānas, naktsmītnes, vietējā transporta izdevumus, kā arī dienas naudu.

Lai pieteiktos kursiem, līdz šī gada 10. martam uz e-pasta adresi collections@iccrom.org ir jānosūta pieteikuma anketa un 300 vārdus gara motivācijas vēstule par šo kursu nozīmību pretendenta profesionālajā pilnveidē. Papildus informācija par kursiem un pieteikuma anketa ir pieejama šeit.