EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
12.02.20.

Aicina pieteikties Andoras starptautiskajai mākslas nometnei 2020

Foto: http://artcampcolorsplaneta.blogspot.com

Šogad Andorā no 14. līdz 25. jūlijam jau septīto reizi norisināsies starptautiskā mākslas nometne “Krāsas planētai” (Colours for the Planet). Nometne tiek organizēta kā starptautisks forums, kas piedāvā unikālu iespēju māksliniekiem no visas pasaules iesaistīties starpkultūru dialogā, komunicējot ar domubiedriem radošā vidē.

Nometnes mērķis ir izveidot oriģinālu mākslas darbu kopu, kas atspoguļotu UNESCO vērtības. Pasākums tiek organizēts UNESCO kultūru tuvināšanās programmas ietvaros. Šoreiz nometnes rīkotāju un dalībnieku uzmanības centrā ir sabiedrības ilgtspējīga attīstība, vadoties pēc Apvienoto Nāciju Organizācijas izvirzītajiem ilgtspējīgas attīstības mērķiem.

Piedaloties nometnē, katrs mākslinieks apņemas radīt trīs mākslas darbus, kā arī katram māksliniekam būs iespēja iepazīstināt citus dalībniekus ar savas kultūras pamatelementiem, izmantojot mūziku, dejas, dziesmas, ēdienu vai citu audiovizuālu materiālu. Nometnē radītie mākslas darbi iepriekšējo gadu laikā ir saņēmuši ievērojamu atzinību un tikuši izstādīti ne tikai UNESCO galvenajā mītnē Parīzē, bet arī citu starptautisko organizāciju galvenajās mītnēs, ieskaitot ANO mītni Ņujorkā. Iepriekšējo gadu darbus un izstādes iespējams aplūkot šeit: http://artcampcolorsplaneta.blogspot.com/

Mākslas nometni organizē UNESCO Andoras Nacionālā komisija, kas segs mākslinieka uzturēšanās izdevumus un nodrošinās māksliniekiem nepieciešamo materiālu pamatkomplektu. Ceļa izdevumi dalībniekam jāsedz pašam.

Katra UNESCO dalībvalsts noteiks vienu kandidātu, kurš tiks virzīts tālākai vērtēšanai. Pēc tam kandidātus vērtēs Andoras Nacionālās komisijas izveidota žūrija.

Lai pieteiktos dalībai nometnē, līdz 28. martam ir elektroniski jāiesniedz aizpildīta pieteikuma forma, CV un savs portfolio UNESCO Latvijas Nacionālajai komisijai (office@unesco.lv).

Informāciju sagatavoja:
Kitija Balcare, UNESCO LNK komunikācijas konsultante