EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
08.02.18.

Aicina pieteikties Andoras starptautiskajai mākslas nometnei 2018

Šogad laikā no 9. līdz 21. jūlijam Andorā jau sesto reizi norisināsies starptautiskā mākslas nometne “Planētas krāsas” (“Colours of the Planet”). Nometne ir starptautisks forums, kura ietvaros mākslinieki no visas pasaules satiekas un iepazīst viens otru, daloties stāstos un svinot kultūru daudzveidību. Ņemot dalību projektā, katrs mākslinieks nometnes laikā apņemas radīt trīs mākslas darbus, kā arī piedalīties vienreizējā kultūras apmaiņā, kuras laikā ikvienam no dalībniekiem būs iespēja prezentēt savai kultūrai raksturīgos elementus – nacionālo virtuvi, mūziku, dejas, apģērbu, folkloru, valodas iezīmes, u.c.
Mākslas nometnes mērķis ir izveidot oriģinālu mākslas darbu kopu, kas atainotu UNESCO vērtības caur māksliniecisku un radošu prizmu. Tajā skaitā, miera veicināšana, vides aizsardzība un UNESCO Konvencijas par kultūras izpausmju daudzveidības aizsardzību un veicināšanu principu stiprināšana. Māksliniekiem būs iespēja iesaistīties arī Apvienoto Nāciju Organizācijas 17 Ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanā. 
Nometnē radītie darbi iepriekšējo gadu laikā guvuši plašu atzinību un tikuši izstādīti gan UNESCO galvenajā mītnē Parīzē, gan ANO galvenajā mītnē Ņujorkā. 
Mākslas nometni rīko UNESCO Andoras Nacionālā komisija, kas apņēmusies segt uzturēšanās izdevumus, kā arī nodrošinās māksliniekiem nepieciešamos materiālus (krāsas, audeklus, otas, utt.) Ceļa izdevumus sedz paši dalībnieki. 
Katra UNESCO dalībvalsts izvirza vienu pretendentu, no kuriem tālāk tiks atlasīti 25 dalībnieki. Latvijas kandidātus izvērtēs UNESCO Latvijas Nacionālā komisija, savukārt fināla kandidātus, kuri saņems ceļazīmi uz Andoru, izraudzīsies mākslas nometnes rīkotāju sastādīta žūrija. 
Interesenti aicināti līdz  š.g. 23. martam elektroniski iesniegt aizpildītu pieteikuma formu, CV un savu portfolio, sūtot uz: office@unesco.lv
Papildu informācija par nometni atrodama šeit: http://artcampcolorsplaneta.blogspot.com/
 
 
Lejuplādējamie dokumenti: