EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
07.10.19.

Aicina pieteikt kandidātus UNESCO - Šardžas balvai arābu kultūrai

UNESCO aicina pieteikt kandidātus UNESCO – Šardžas balvai arābu kultūrai, kuras mērķis ir atalgot izcilas personības, personu grupas vai institūcijas visā pasaulē, kas devušas nozīmīgu ieguldījumu arābu kultūras veicināšanā.

UNESCO – Šardžas balva arābu kultūrai tiek pasniegta kopš 1998. gada, īstenojot UNESCO pamatuzdevumu starpkultūru dialoga un sapratnes veicināšanā. Balvas pretendentiem jābūt starptautiski zināmām personībām vai organizācijām ar ilggadēju reputāciju arābu kultūras popularizēšanā un veicināšanā ar dažādu mākslas līdzekļu palīdzību vai intelektuālo pienesumu. 

Starptautiska žūrija piešķir Balvu diviem laureātiem, kopējo prēmijas fondu - 60 000 ASV dolāru - sadalot vienlīdzīgi starp abiem ieguvējiem. 2018. gadā balva tika piešķirta biedrībai “Samandal” (The Samandal Association) no Libānas par arābu komiksu mākslas mantojuma saglabāšanu, kā arī Apvienotajā Karalistē bāzētājam “Shubbak” festivālam, kas devis ievērojamu ieguldījumu dažādu filmu veidotāju, literātu, vizuālo un performanču mākslinieku atpazīstamības veicināšanā starptautiskā līmenī.

Kandidātu pieteikumus UNESCO LNK aicinām iesniegt kā aprakstu par personas vai organizācijas līdzšinējo darbību un sasniegumiem, papildinātu ar detalizētu Curriculum Vitae, kas ietver publikāciju un/vai īstenoto projektu sarakstu, kā arī rekomendācijas vēstules līdz šī gada 4. novembrim elektroniskā formātā (office@unesco.lv).

Plašāka informācija par Balvu atrodama tiešsaistē: http://www.unesco.org/new/en/culture/events/prizes-celebrations/sharjah-prize/.

Informāciju sagatavoja:
Kitija Balcare, UNESCO LNK komunikācijas konsultante 

 

Lejuplādējamie dokumenti: