EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
28.10.16.

Aicina piedalīties koka arhitektūras konservācijas un restaurācijas kursos

No 2017. gada 11. līdz 30. septembrim Kiži salā un Petrozavodskā, Karēlijas Republikā, Krievijā tiks rīkoti koka arhitektūras konservācijas un restaurācijas kursi. Tos organizē Kiži brīvdabas muzejs sadarbībā ar Starptautisko kultūras vērtību saglabāšanas un restaurācijas pētniecības centru (ICCROM), Karēlijas Republikas Kultūras ministriju, Krievijas Federācijas Kultūras ministriju un Petrozavodskas Valsts universitātes UNESCO Koka arhitektūras izpētes un saglabāšanas katedru.

Kursu mērķis ir uzlabot to dalībnieku profesionālās zināšanas un sagatavot viņus koka arhitektūras pieminekļu saglabāšanas praktiskajiem darbiem. Tie paredzēti koka arhitektūras konservācijas un restaurācijas jomas speciālistiem ar vismaz 3 gadu darba pieredzi. Vēlams pieteikties dalībniekiem, kam ir arī specializēta izglītība šajā jomā.

Kursu ietvaros dalībnieki tiks iepazīstināti ar krievu koka arhitektūras un celtniecības tradīcijām, apgūs koka arhitektūras uzraudzības un uzturēšanas metodes, kā arī iegūs zināšanas un praktiskās iemaņas par tradicionālajām un mūsdienu koka arhitektūras restaurācijas metodēm. Kursus veidos intensīva teorētisko un praktisko nodarbību programma, kā arī dalība Kiži brīvdabas muzejā notiekošajos restaurācijas projektos. Apmācību laikā dalībniekiem būs iespēja apmeklēt arī interesantākos koka arhitektūras pieminekļus Karēlijā.

Apmācības vadīs Kiži muzeja eksperti. Pieredzē par koka arhitektūras uzraudzības, konservācijas un restaurācijas jautājumiem dalīsies izglītības, zinātnes un restaurācijas organizāciju pārstāvji no Krievijas un citām valstīm. Kusu organizatori nodrošinās sertifikātu, kas apliecina dalību tajos. Piedaloties visās paredzētajās kontaktstundās un nokārtojot rakstisku noslēguma eksāmenu, būs iespējams saņemt 4 Eiropas Kredītu pārneses sistēmas (ECTS) kredītpunktus.

Kursu dalības maksa ir 60 000 rubļu, cenā nav iekļauti ceļa, izmitināšanas un ēdināšanas izdevumi. Kursu darba valoda būs angļu un krievu. Pieteikties tiem iespējams līdz 2017. gada 10. maijam, nosūtot aizpildītu pieteikuma anketu, motivācijas vēstuli un CV uz: international@kizhi.karelia.ru.

Papildu informāciju par kursiem var iegūt šeit: http://www.iccrom.org/wooden-architecture-conservation-and-restoration/ vai sazinoties ar koordinatoriem (international@kizhi.karelia.ru).