EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
10.12.07.

Žurnālisti aicināti uz tikšanos ar starptautiskiem izglītības ekspertiem


Trešdien, 12.decembrī plkst.13:00 ANO namā, Pils ielā 21, Rīgā žurnālisti tiek aicināti uz preses konferenci, kurā tiks sniegta informācija par pirmo tik augsta līmeņa starptautisko izglītības konferenci Latvijā „Iekļaujošā izglītība: no politiskā dialoga līdz saskaņotai rīcībai”, kas nākamā gada 24. – 26. februārī Rīgā pulcinās izglītības jomas ekspertus un profesionāļus no gandrīz 50 Eiropas un Ziemeļamerikas reģiona valstīm.

Preses konferencē tiks sniegta informācija par gaidāmo starptautisko konferenci, kā arī tiks atklāta oficiālā konferences mājas lapa. Tāpat speciālisti skaidros dažādus aktuālos jautājumus izglītības politikā un iekļaujošās izglītības jomā gan Latvijā, gan citur pasaulē.

Preses konferencē piedalīsies augstas UNESCO amatpersonas, kas šajās dienās viesosies Latvijā – UNESCO Starptautiskā izglītības biroja direktore Klementīna Asedo (Clementina Acedo), UNESCO Izglītības padomnieks Eiropas reģionā, UNESCO Institūtu atbalsta un koordinācijas nodaļas vadītājs Aleksandrs Saņņikovs (Alexander Sannikov, kā arī Latvijas pārstāvji – izglītības un zinātnes ministre, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK) viceprezidente Baiba Rivža un UNESCO LNK ģenerālsekretārs Rolands Ozols.

Iekļaujošās izglītības jautājumi kļūst aizvien aktuālāki gan Latvijā, gan citviet pasaulē. Tādēļ ikvienas valsts uzdevums ir veicināt un atbalstīt jauniešu ar īpašām vajadzībām iespēju pilnvērtīgi izglītoties. Iekļaujošās izglītības procesā tiek nodrošinātas izglītojamo daudzveidīgās vajadzības, palielinot ikviena līdzdalības iespējas mācību procesā, dažādās aktivitātēs un kultūras norisēs, kā arī maksimāli samazinot izslēgšanas iespējas no izglītības procesa.

Konferencē „Iekļaujošā izglītība: no politiskā dialoga līdz saskaņotai rīcībai” plānots pievērsties jautājumiem par Eiropas un Ziemeļamerikas reģiona valstu politiku iekļaujošās izglītības jomā. Konferences mērķi:
• diskutēt par politiskajām tendencēm iekļaujošajā izglītībā Eiropā un Ziemeļamerikā;
• analizēt pieredzi iekļaujošās izglītības ieviešanas jautājumos Eiropā un Ziemeļamerikā, kā arī izvērtēt esošos sasniegumus un nākotnes izaicinājumus;
• sniegt ieteikumus tālākai rīcībai iekļaujošās izglītības veicināšanai Eiropas un Ziemeļamerikas valstīs, kā arī - pasaulē.


Savu dalību preses konferencē lūdzam apstiprināt līdz šā gada 11.decembra plkst. 17:00 pa tālruni 29109268 (Liene Krīvena) vai e-pastu: liene@tels.lv!


Papildinformācija:
Baiba Moļņika
UNESCO LNK Izglītības programmas vadītāja
Tālrunis: 7325109, 67325109
E-pasts: baiba@unesco.lv

Informāciju sagatavoja:
Liene Krīvena
UNESCO LNK konsultante
Tālrunis: 29109268
E-pasts: liene@tels.lv