EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
07.11.06.

Zinātniskie institūti aicina UNESCO Asociēto skolu projekta audzēkņus un medijus uz atvērto durvju dienām

Šā gada 7. un 10. novembrī UNESCO Asociēto skolu projekta audzēkņi un masu mediju pārstāvji ANO Pasaules zinātnes dienas pasākumu ietvaros tiek aicināti uz atvērto durvju dienām dažādos zinātniskajos institūtos Rīgā.

Atvērto durvju dienu laikā būs iespēja iepazīties ar institūtu darbību, pētāmajām jomām un praktiskiem pētījumu piemēriem. To mērķis ir veicināt jauniešu interesi par zinātni, parādot to kā intriģējošu un interesantu mūsu dzīves sastāvdaļu.

Skolēnus un mediju pārstāvjus uzņems Latvijas Universitātes (LU) Cietvielu fizikas institūts, LU Matemātikas un informātikas institūts, Latvijas Organiskās sintēzes institūts, LU Biomedicīnas pētījumu un studiju cents un Latviešu folkloras krātuve.

ANO Pasaules zinātnes diena mieram un attīstībai ik gadu tiek atzīmēta 10. novembrī. Par godu šai dienai visā pasaulē UNESCO dalībvalstīs tiek organizēti dažādi pasākumi un kampaņas, kas veltītas zinātnes jautājumiem. Arī Latvijā nedēļā no 6. novembra UNESCO Latvijas Nacionālā komisija kopā ar Izglītības un zinātnes ministriju, LU, Britu padomi un citām organizācijām rīko vairākas Pasaules zinātnes dienai veltītas aktivitātes. No 6. līdz 10. novembrim Daugavpils Universitātē notiek Daugavpils Zinātnes festivāls, bet 10. novembrī plkst. 18:00 LU kafejnīcā, Rīgā, Raiņa bulvārī 19 notiks Zinātnes kafejnīcas diskusija „Latvija ceļā uz zināšanu sabiedrību”.


Pieteikšanās zinātnisko institūtu apmeklējumam un papildinformācija:
Anda Šaka, projekta koordinatore
Tālr.: 7325109
E-pasts: anda@unesco.lv