EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
27.09.07.

Zinātnieku naktī izsludinās konkursu studentiem par Latvijā radītajām tehnoloģijāmUNESCO LNK sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) un Pētnieku Mobilitātes centru rīko konkursu studentiem par Latvijā radītajām tehnoloģijām un to pielietošanas iespējām. Konkurss tiks izsludināts Zinātnieku nakts pasākumu ietvaros šodien, 28. septembrī. Informācija par to būs pieejama Zinātnieku nakts informācijas punktā Latvijas Universitātes (LU) Bioloģijas fakultātē, kā arī pēc tam – UNESCO LNK mājas lapā internetā (http://www.unesco.lv).

Zinātnieku nakts ir zinātnei veltīti svētki, kad viena vakara laikā, septembra pēdējā piektdienā, ikvienam tiek dota iespēja pamēģināt, kā tas ir – būt zinātniekam.

Šos zinātnes svētkus atzīmē 30 Eiropas valstīs, vairāk nekā 150 pilsētās vienlaicīgi, tādējādi atraktīvā veidā skaidrojot zinātnes sasniegumus, rosinot sabiedrības interesi un izpratni par zinātni un ļaujot sabiedrībai ielūkoties zinātnisko laboratoriju darba noslēpumos.

Zinātnieku nakts Latvijā tiek organizēta otro gadu. 2006. gada 23. septembrī tā tika veltīta nanotehnoloģijām. Šoreiz Zinātnieku nakts aktivitātes būs saistītas ar farmāciju, medicīnas ķīmiju un tehnoloģijām, un pasākumi ar nosaukumu „No tabletes līdz gēnam” noritēs gan Rīgā, gan Jelgavā un Daugavpilī.

Zinātnieku nakts ietvaros plašākai sabiedrībai būs atvērti zinātniskie institūti un atsevišķas augstskolu fakultātes, būs iespēja piedalīties zinātniskos eksperimentos, noskatīties zinātnes teātri „Uzlabotais prāts” un piedalīties dažādās diskusijās. Nakts ietvaros tiks organizētas tikšanās ar jaunajiem zinātniekiem, kas guvuši panākumus Eiropas līmenī, notiks skolēnu zīmējumu konkursa „Ja es būtu zinātnieks ….” laureātu apbalvošana IZM. Pasākuma laikā ikviens varēs uzzināt jaunumus par sev interesējošu tematu, uzdot jautājumus zinātniekiem, piedalīties kādā eksperimentā.

Zinātnieku nakts pasākums tiks atklāts plkst. 18:00 ar zinātnes kafejnīcu „Dzīve bez dopinga – dzīve bez kaislībām”, kas notiks Latvijas Universitātes kafejnīcā, Raiņa bulvārī 19. To translēs Latvijas Universitātes mājas lapā (http://www.lu.lv) un interaktīvi piedalīties dalībnieki arī no Jelgavas un Daugavpils.


Papildinformācija:
Inga Pučure
UNESCO LNK Zinātnes, jaunatnes un Asociēto skolu projekta sektora vadītāja
Tālrunis: 67325109
E-pasts: inga@unesco.lv