EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
16.05.11.

Zināmi UNESCO konkursa „Patrimonito piedzīvojumi mantojuma pasaulē” laureāti


Ir noslēdzies starptautiskais UNESCO Pasaules mantojuma centra animācijas konkurss „Patrimonito piedzīvojumi mantojuma pasaulē” un nu zināmi tā laureāti, 12 jaunieši no dažādām pasaules valstīm – Peru, Indijas, Kamerūnas, Lībijas, Malaizijas, Grieķijas, Dominikānas Republikas.


Kopumā starptautiskajam konkursam tika iesniegti 289 animāciju kadru plāni no UNESCO nacionālajām komisijām 43 dalībvalstīs.

No Latvijas starptautiskajā konkursā piedalījās pieci darbi, kas tika atlasīti nacionālajā atlasē, un tie bija Lanas Briškas (15 g.v., Rīgas Centra Daiļamatniecības vidusskola), Druvja Zvejnieka (12 g.v., Ādažu brīvā Valdorfa skola), Agates Lielpēteres (15 g.v., Rīgas Centra Daiļamatniecības vidusskola), Luīzes Rukšānes (15 g.v., Rīgas Centra Daiļamatniecības vidusskola) un Lāsmas Zeimules (16 g.v., Rīgas Centra Daiļamatniecības vidusskola) darbi.


Parīzē atlasītie konkursa darbi tiks iedzīvināti profesionālā animācijas filmā, ko izplatīs UNESCO rīkotajos pasākumos visā pasaulē, un tā ir iespēja pārstāvēt savu valsti un stāstīt par tās kultūras mantojumu. Konkursam iesniegtajās animācijās jaunieši ir snieguši savu redzējumu un risinājumus gan mantojuma saglabāšanas izaicinājumiem, gan tam, kā iesaistīt sabiedrību sakārtotas mantojuma vides veidošanā.


Starptautisko animācijas sēriju projektu ar Patrimonito tēlu galvenajā lomā uzsāka UNESCO Pasaules mantojuma izglītības centrs 1998. gadā. Projekta mērķis ir iesaistīt bērnus un jauniešus pasaules mantojuma vietu skaidrošanā un iepazīšanā caur pašu jauniešu radošu mantojuma vietu stāstu stāstīšanu. Projektā jaunieši tiek mudināti atklāt savu redzējumu un piedāvāt risinājumus par mantojuma saglabāšanas, attīstības, kopšanas un izpētes jautājumiem ar zīmētām animācijām par Patrimonito piedzīvojumiem. Konkurss ir starptautisks, taču vispirms tiek organizētas nacionālās atlases UNESCO dalībvalstīs.


Informāciju sagatavoja:
Liene Krīvena
UNESCO LNK konsultante
Tālrunis: 29109268
E-pasts: liene@tels.lv