EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
11.03.10.

Vēl var pieteikties stipendijai “Sievietēm zinātnē”


Vēl līdz 16. martam dzīvības zinātņu un materiālzinātņu jomas pētnieces var iesniegt pieteikumus 2010. gada L`ORÉAL Latvijas stipendijas „Sievietēm zinātnē” ar UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas un Latvijas Zinātņu akadēmijas atbalstu saņemšanai.

Jau ziņots, ka šogad tiks piešķirtas trīs stipendijas, katra 4000 latu apmērā: divām doktorantēm līdz 33 gadu vecumam disertācijas izstrādei, kā arī vienai zinātņu doktorei vecumā līdz 40.

Pieteikumus vērtēs Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) eksperti, bet par stipendijas piešķiršanu lems žūrijas komisija LZA Senāta priekšsēdētāja akadēmiķa Jāņa Stradiņa vadībā. Latvijas stipendijas “Sievietēm zinātnē” Goda Patronese ir bijusī Latvijas Valsts prezidente akadēmiķe Vaira Vīķe-Freiberga.

Latvijā stipendija “Sievietēm zinātnē” tiks piešķirta jau sesto gadu. Piecos gados to saņēmušas kopumā 15 pētnieces.

Sadarbības protokolu par šā gada stipendiju “Sievietēm zinātnē” 25. janvārī parakstīja Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) prezidents Juris Ekmanis, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (UNESCO LNK) prezidents, Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks un L`OREAL Baltic ģenerāldirektors Benuā Žilia (Benoit Julia).

Latvijas stipendija „Sievietēm zinātnē” izveidota LORÉAL Grupas un UNESCO starptautiskās programmas "Sievietēm zinātnē” (For Women In Science) ietvaros. Šī programma paredz ik gadu zinātniecēm no visas pasaules piešķirt piecas starptautiskās prēmijas, 15 starptautiskās stipendijas, bet 40 valstīs, tostarp Latvijā, pētniecēm ir iespēja saņemt arī nacionālās stipendijas. Tās tiek augsti vērtētas pasaules zinātnieku sabiedrībā un kalpo par lielisku “vizītkarti” dalībai starptautiskos zinātniskos projektos. Programmas veidotāji pamatoti lepojas ar apstākli, ka pērn divas no 2008. gada LORÉAL-UNESCO starptautiskās prēmijas „Sievietēm zinātnē” laureātēm saņēma arī Nobela prēmiju: Elizabetei Blekbērnai (Elizabeth H. Blackburn) no ASV piešķirta 2009. gada Nobela prēmija medicīnā, bet Izraēlas zinātniecei Adai Jonatai (Ada E. Yonath) – ķīmijā.

Papildinformācija: UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas mājas lapā www.unesco.lv sadaļā Zinātne.

UNESCO LNK Sekretariāts, ģenerālsekretāres vietniece Sarmīte Pulste 67325109, e-pasts: office@unesco.lv

Estere Braķe, tālrunis: 29122790, e-pasts: estere@latnet.lv