EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
08.03.11.

Vēl nedēļu var pieteikties 2011. gada Latvijas stipendijai „Sievietēm zinātnē”Vēl nedēļu, līdz 16. martam Latvijas zinātniecēm ir iespēja pieteikties 2011. gada L`ORÉAL Latvijas stipendijai „Sievietēm zinātnē” ar UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas un Latvijas Zinātņu akadēmijas atbalstu.

Latvija ir vienīgā no Baltijas valstīm, kurā LORÉAL Grupas un UNESCO starptautiskās programmas „Sievietēm zinātnē” (For Women In Science) ietvaros izveidota šāda nacionāla mēroga stipendija zinātnieču atbalstam.

Uz Latvijas stipendiju „Sievietēm zinātnē” konkursa kārtībā var pretendēt dzīvības zinātņu vai materiālzinātņu jomā strādājošās pētnieces: doktorantes līdz 33 gadu vecumam, kā arī zinātņu doktores vecumā līdz 40 gadiem. Tiks piešķirtas trīs stipendijas, katra 4000 latu apmērā. Stipendija paredzēta pētījumu veikšanai Latvijā.

Šogad L`OREAL Baltic, UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK) un Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) stipendiju „Sievietēm zinātnē” piešķirs jau septīto gadu. Iesniegumu izvērtēšanai izveidota žūrijas komisija LZA Senāta priekšsēdētāja akadēmiķa Jāņa Stradiņa vadībā. Stipendijas Goda Patronese ir Latvijas eksprezidente akadēmiķe Vaira Vīķe-Freiberga.

Saņemot šo stipendiju, zinātnieces iekļaujas daudznacionālā zinātnieču saimē, kuras atbalstītas vai saņēmušas atzinību UNESCO-L`Oréal starptautiskās sadarbības programmas „Sievietēm zinātnē” ietvaros. 13 gados šī programma kļuvusi par ievērojamu un atzītu starptautiskajā zinātnieku sabiedrībā. Divas no balvas „Sievietēm zinātnē” saņēmējām – Elizabete Blekbērna no ASV un Ada Jonata no Izraēlas ir 2009. gadā Nobela prēmijas laureātes.

Programmai „Sievietēm zinātnē” ir trīs daļas. Jau 13 gadus piecas ievērojamas zinātnieces, pa vienai no katra kontinenta, saņem L`Oréal-UNESCO balvas „Sievietēm zinātnē” par nozīmīgu ieguldījumu dzīvības zinātnēs un materiālzinātnēs. 2000. gadā izveidotas un ik gadu tiek piešķirtas arī 15 UNESCO-L`Oréal starptautiskās stipendijas „Sievietēm zinātnē” dzīvības zinātņu jomā strādājošām jaunajām zinātņu doktorēm un doktorantēm. Atsevišķās valstīs, arī Latvijā, programmas „Sievietēm zinātnē” ietvaros vietējā L`Oréal filiāle kopā ar UNESCO nacionālo komisiju – mūsu valstī arī ar LZA – iedibinājusi nacionāla līmeņa stipendiju „Sievietēm zinātnē”. Kopumā ar stipendijām „Sievietēm zinātnē” starptautiskā un atsevišķu valstu mērogā 11 gados atbalstītas jau 1019 pētnieces.

Papildinformācija – UNESCO LNK Rīgā, Pils laukumā 4-206, kā arī UNESCO LNK mājas lapā www.unesco.lv. Tālrunis informācijai: 67325109.

Informācija presei: Estere Braķe, stipendiju programmas koordinatore, 29122790, estere@latnet.lv