EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
29.11.10.

Uzdāvini koncertu "Dziesmusvētki Ziemassvētkos"


Jau svētdien – 5. decembrī plkst.18.00 – Arēnu Rīgu pieskandinās X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku atskaņu koncerts "Dziesmusvētki Ziemassvētkos". Tā būs sirsnīga tikšanās ar mūsu tautas kultūras bagātību vairāk nekā 2 000 Latvijas bērnu izpildījumā, iespēja vēl šogad atkal dzirdēt Dziesmu un deju svētku dziesmas un piesist kāju līdzi dejai, gaisu tricinot skanīgam pūtēju orķestrim.


Iedomājieties, kā šogad iepriecināsit savus tuvākos: mammu, tēti, vecmāmiņu, draugus... Iesaistieties kustībā „UZDĀVINI KONCERTU!” Mēs iesākām šo kustību jau vasarā, lai svētkus varētu apmeklēt pēc iespējas vairāk gribētāju, arī tādi, kas citādi netiktu jautrajā klausītāju pulkā. Dāvināt koncertu var ne tikai savai ģimenei, bet arī izpalīdzīgam kaimiņam, kolēģiem, sirmajai skolotājai, dzimtās skolas korim un cilvēkam, kurš pelnījis skaistāko.


Agra Bērziņa, X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku izpilddirektore: "Šajā koncertā tāpat kā X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos ikviens varēs sajust sirsnību. Līdz koncertam palikušas vēl 6 dienas, un mēs – koncerta organizatori – vēlam jums kļūt par dāvātāju vai dāvanas saņēmēju. Biļešu Serviss kasēs un www.bilesuserviss.lv vēl ir pieejamas biļetes. Tādējādi kopā ar saviem tuviniekiem varat būt starp tiem nepilniem vairākiem tūkstošiem skatītāju, kas pirmos Dziesmusvētkus Ziemassvētkos redzēs klātienē. Nāciet sasildīt sirdis!"


Plašāka informācija par koncertu: www.dziedundejo.lv. Kā jau ziņots, koncerta biļetes maksā Ls 3 7. Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja ir bez maksas, bet viņiem netiek nodrošināta atsevišķa sēdvieta.


Koncertu atbalsta AS "Swedbank" un AS "Aldaris" bezalkoholiskais dzēriens VivaFresh. Informē: nacionālā ziņu aģentūra "LETA", laikraksts "Diena", izdevniecība "Dienas Žurnāli", oficiālais ziņu portāls "Delfi", draudzīgais portāls "Draugiem.lv", nacionālais e dienests "Inbox.lv", Clear Channel Latvia, Kurzemes Radio un radio "Star FM".


Koncertu organizē LR Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts izglītības satura centrs www.visc.gov.lv.


Pirmo reizi Dziesmu un deju svētku procesa vēsturē X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki iekļauti UNESCO svinamo dienu kalendārā 2010.–2011.gadam, atzīmējot skolu jaunatnes svētku 50.gadadienu un to nozīmi Baltijas dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanā un pārmantošanā.