EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
30.04.09.

UNESCO pasniegs Pasaules brīvības balvu, kurai tika nominēti žurnālisti arī no Latvijas


UNESCO gatavojas Pasaules preses brīvības dienas svinībām, kas notiks šā gada 2. un 3. maijā Dohā, Kvatarā.

Svinības tiks veltītas tematam par mediju iespējām veicināt dialogu un savstarpēju sapratni. Pasākumos divu dienu garumā tiks rosinātas dažādas diskusijas par jautājumiem šī temata kontekstā – par mediju lomu starpkultūru dialoga un savstarpējās sapratnes un iecietības veicināšanā, tādējādi ierobežojot naidu, ignoranci un aizspriedumus, par augsti ētisku standartu nozīmi žurnālistikā, par mediju lomu iekļaujošas un uz miera kultūras principiem balstītas sabiedrības līdzdalības veicināšanā un citiem jautājumiem.

Konference, kas notiks šo svinību ietvaros, pulcēs prominentus mediju profesionāļus un nevalstisko organizāciju pārstāvjus no visas pasaules. Savukārt būtisks to notikums būs arī UNESCO Pasaules preses brīvības balvas pasniegšanas ceremonija.

„Šī balva ir pateicība un reizē uzmundrinājums citiem mūsu profesijas pārstāvjiem, un tāpēc man ir īpašs prieks, ka šogad nominēti bija arī Latvijas žurnālisti,” stāsta Ilze Jaunalksne, kuru žūrijas darbā iesaistīties uzaicināja UNESCO.

No Latvijas Preses brīvības balvai UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK) bija nominējusi žurnālistu Sandiju Semjonovu. Uz balvu kandidēja arī Imants Liepiņš.

Par UNESCO Preses brīvības balvas laureātu šogad 14 pārstāvju žūrija izvēlējās Šrilankas žurnālistu un „Sunday Leader” redaktoru Lasantu Vikrematungi (Lasantha Wickrematunge), kurš tika nogalināts šā gada 8. janvārī.

„Viņš savas dzīves laikā bija žurnālistikas etalons – izglītots, godīgs, bezbailīgs. Tāds, kurš spēj sniegt objektīvu informāciju no kara zonas, un aizstāvēt demokrātiskas vērtības miera laikos, nostājoties pretim rūdītiem, bet korumpētiem politiķiem,” stāta Ilze Jaunalksne.

Vairāk informācijas par laureātu:
http://portal.unesco.org/en/ev.php-URL_ID=44996&URL_DO=DO_TOPIC&URL_SECTION=201.html

Balvas mērķis ir godināt tās personas, organizācijas vai institūcijas, kuras ir devušas vērā ņemamu ieguldījumu, aizstāvot vai veicinot preses brīvību jebkur pasaulē, īpaši, ja tā bijusi pakļauta riskam.

Atzīstot, ka tikai kritiski, taču vienlaikus arī toleranti un atvērti dialogam un dažādiem viedokļiem mediji spēs dot ieguldījumu savstarpēja dialoga un sapratnes veicināšanā, UNESCO LNK šogad preses brīvības dienā aicina gan pašus medijus, gan arī plašāku sabiedrību izvērtēt un uzsvērt, kādas ir tās pamatvērtības, kuras ir svarīgi veicināt mediju darbā un attiecīgi tās izkopt.

Papildinformācija:
http://portal.unesco.org/ci/en/ev.php-URL_ID=27867&URL_DO=DO_TOPIC&URL_SECTION=201.html

Informāciju sagatavoja:
Liene Krīvena
UNESCO LNK konsultante
Tālrunis: 29109268