EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
28.03.06.

UNESCO LNK pārstāvji tiskies ar vadošo britu zinātnes komunikācijas speciālistu

Rīt, 29 martā UNESCO Latvijas Nacionālās Komisijas un Programmu padomju pārstāvji Latvijas Akadēmiskās bibliotēkas telpās tiksies ar profesoru Franku Burne (Frank Burnett), kurš ir pirmais zinātnes komunikācijas profesors Lielbritānijā.

Šobrīd viņš pasniedz un vada Graphic Science departamentu Rietumanglijas Universitātē (University of West England). Graphic Science ir pasaulē plaši pazīstama radošu zinātnes komunikācijas ekspertu grupa, kura specializējas zinātnes skaidrošanā sabiedrībai vienkāršā un saistošā veidā. Pēdējos piecus gadus Franks Burnē ir arī Čeltenhemas zinātnes festivāla (Cheltenham Science Festival) direktors. Par radošo darbu zinātnes komunikācijas attīstīšanā Anglijā un ārpus tās profesoram piešķirts karalienes goda apbalvojums MBE (Member of the British Empire).Šī tikšanās notiks profesora vizītes Latvijā ietvaros. Vizītes laikā Franks Burnē tiksies ar Latvijas Zinātņu akadēmijas senātu, sniegs vairākas lekcijas Latvijas Universitātē, kā arī piedalīsies publiskā diskusijā par zinātnieku un mediju sadarbību.


Kopš 2006.gada sākuma UNESCO LNK un Lielbritānijas padome Latvijā kopīgi ir uzsākušas īstenot programmu zinātnes komunikācijā, t.i., popularizēt zinātnes lomu un sasniegumus sabiedrībā.