EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
23.02.11.

UNESCO LNK kā nacionālais partneris līdzdarbojas E-prasmju nedēļas norisēUNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK) kā nacionālais partneris līdzdarbojas Eiropas e-prasmju nedēļas (2011. gada 28. februāris – 5. marts) norisē, kuras koordinatori Latvijā ir Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM).


E-prasmju nedēļa tiks atklāta ar 28. februārī plkst. 12:00 ar apaļā galda diskusiju, kurā līdzās vides un reģionālās attīstības ministram Raimondam Vējonim, LIKTA prezidentei Signei Bāliņai, Izglītības un zinātnes ministrijas, Ekonomikas ministrijas, Labklājības ministrijas, „Lattelecom”, „Microsoft” un u.c. organizāciju, institūciju, kā arī sabiedrības un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem piedalīsies arī UNESCO LNK Komunikāciju un informācijas programmu padomes pārstāvis, Latvijas pārstāvis UNESCO programmas „Informācija visiem” Starpvaldību padomē Andrejs Vasiļjevs. Diskusijas temats „E-prasmju attīstības iespējas un izaicinājumi Latvijā”.


E-prasmju nedēļas atklāšana tiks pārraidīta arī tiešsaistē www.esmaja.lv.


E-prasmju nedēļas ietvaros visā Latvijā norisināsies dažādas aktivitātes par e-prasmju apgūšanas un pielietošanas iespējām, un arī UNESCO LNK aicina ikvienu – skolēnus, studentus, interešu pulciņus, bibliotēkas un citas atmiņu institūcijas, nevalstiskās organizācijas un citus interesentus – iesaistīties ar idejām, projektiem un pasākumiem, kas veltīti šiem tematiem.


UNESCO programma “Informācija visiem” ir starpvaldību programma, kas izveidota 2000. gadā, un valstis visā pasaulē caur šo programmu ir apņēmušās izmantot jaunās informācijas laikmeta iespējas, lai risinātu aktuālus informācijas pieejamības, lietotprasmes un ētikas jautājumus, kas ir globāli nozīmīgi un saistīti ar informācijas un komunikācijas tehnoloģiju straujo attīstību. Programmas pamatuzdevums ir veicināt informācijas kā nozīmīga attīstības resursa vienlīdzīgu pieejamību pasaulē.


Aizvadītajā desmitgadē tehnoloģiju attīstība ir norisinājusies līdz šim cilvēces vēsturē nepieredzētā ātrumā un plašumā, un viens no nopietnākajiem izaicinājumiem, ar ko pasaulei jārēķinās pašlaik, ir spēja nodrošināt vienlīdzīgas tiesības ikvienam pasaules iedzīvotājam piekļūt un izmantot jaunās iespējas.


UNESCO uzskata, ka informācija ir attīstības pamatakmens. Informācija ir ārkārtīgi nozīmīgs aspekts, kad runa ir ilgtspējīgu attīstību. Informācija ir tilts uz izpratni un mieru. Tāpēc programma „Informācija visiem” ir organizācijas reakcija uz izaicinājumiem un iespējām, kas jāpārvar un jāizmanto, lai veicinātu informācijas sabiedrības attīstību.


Informāciju sagatavoja:
Liene Krīvena
UNESCO LNK konsultante
Tālrunis: 29109268
E-pasts: liene@tels.lv


Par E-prasmju nedēļu


E-prasmju nedēļas mērķis ir ieinteresēt plašāku sabiedrību par e-prasmju apgūšanas un pielietošanas iespējām, informēt, kur un kā pielietot jau esošās e-prasmes, uzlabot tās, kā arī uzzināt par valsts sniegto e-pakalpojumu saņemšanas iespējām un to ērtāku izmantošanu.


Vairāk informācijas pa E-prasmju nedēļu: www.eprasmes.lv


Eiropas e-prasmju nedēļa tiek organizēta Eiropas Savienības valstīs, kā arī plašākā Eiropā Get online week 2011 ietvarā. 2011. gadā Eiropas e-prasmju nedēļas koordinatori Latvijā ir Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM).