EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
12.09.07.

UNESCO LNK ģenerālsekretārs Rolands Ozols uzstāsies konferencē „Tilts Kuldīgai – tilts uz pasauli”Šā gada 12. septembrī UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK) ģenerālsekretārs Rolands Ozols ar priekšlasījumu „Pasaules mantojuma saraksts un tā piedāvātās iespējas Kuldīgai” uzstāsies konferences „Tilts Kuldīgai – tilts uz pasauli” ietvaros rīkotajā paneļdiskusijā „Kultūrvēsturiskais mantojums vecpilsētās”, kas notiks Kuldīgā.

Rolands Ozols informēs konferences dalībniekus par UNESCO Pasaules mantojuma sarakstu un tā veidošanas principiem un par to, ko pilsētām nozīmē to iekļaušana sarakstā. Viņš analizēs Kuldīgas vecpilsētas nozīmīgās vērtības no Pasaules mantojuma saraksta kritēriju skatījuma un to, kādas ir Kuldīgas perspektīvas Pasaules mantojuma kontekstā.

Starptautisko konferenci „Tilts Kuldīgai – tilts uz pasauli” kultūras ministre Helēna Demakova atklās 11. septembrī, tā notiks Kuldīgas Kultūras centrā.

Konferences laikā tiks diskutēts, ar ko Kuldīga ir īpaša, kas liek tās iedzīvotājiem lepoties ar savu pilsētu, kā rosināt iedzīvotājus justies atbildīgiem par savu pilsētu un kā pilsēta varētu būt tilts starp iedzīvotājiem, pagātni un nākotni, starp tautām un kultūrām.|

12., 13. un 14. septembrī ar priekšlasījumiem, kas veltīti vecpilsētu attīstībai kultūras mantojuma, dabas un vides, mārketinga un iedzīvotāju informēšanas un līdzdalības jomā, uzstāsies arī arhitekte Zaiga Gaile, Rīgas Ekonomikas augstskolas asociētais profesors Roberts Ķīlis, Latvijas institūta direktors Ojārs Kalniņš, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas vadītājs Juris Dambis, Kuldīgas velvju tilta restaurācijas projekta autors, Rīgas Tehniskās universitātes profesors Ainārs Paeglītis, Kuldīgas domes priekšsēdētājs Edgars Zalāns, kā arī vecpilsētu arhitekti, kultūrvēsturiskā mantojuma un vides speciālisti un pilsētu mārketinga eksperti no Anglijas, Spānijas, Igaunijas, Zviedrijas, Horvātijas un Nīderlandes.

Konferenci organizē Kuldīgas pilsētas Dome sadarbībā ar Latvijas institūtu, atbalsta Kultūras ministrija, Fridriha Eberta fonds, Kultūrkapitāla fonds, Ziemeļvalstu Ministru padome, Eiropas Reģionālās attīstības fonds un SEB Dzīvības apdrošināšana.

Vairāk informācijas par konferenci: http://www.unesco.kuldiga.lv

Papildinformācija:
Anita Vaivade
UNESCO LNK
Kultūras, komunikāciju un informācijas sektora vadītāja
Tālrunis: 7325109
E-pasts: anita@unesco.lv

Informāciju sagatavoja:
Liene Krīvena
UNESCO LNK konsultante
Tālrunis: 29109268
E-pasts: liene@tels.lv