EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
01.12.09.

UNESCO LNK aicina uz projekta „Stāstu laiks bibliotēkās” noslēguma semināru


UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK) aicina uz projekta „Stāstu laiks bibliotēkās” noslēguma semināru „Stāstīšanas tradīciju iespējas bibliotēkās”, kas notiks šā gada 3. decembrī plkst. 10:00 Rīgā, Nemateriālās kultūras mantojuma valsts aģentūrā (Pils laukums 4, 3. stāvs). Seminārā piedalīties aicināts ikviens interesents, jo īpaši Latvijas bibliotēku speciālisti, stāstīšanas tradīcijas praktizētāji un masu mediju pārstāvji.


Seminārā paredzēti dažādi priekšlasījumi par stāstīšanas tēmu, tai skaitā notiks Māras Mellēnas sagatavotā atbalsta materiāla prezentācija par stāstīšanas tradīciju un stāstīšanas pasākumu organizēšanu un vadību, tiks sniegta informācija par dažādām sadarbības iespējām bibliotēkām, kā arī notiks stāstnieču uzstāšanās.

Semināra laikā 83 bibliotekārēm tiks nodoti sertifikāti, noslēdzot to veiksmīgo dalību projekta „Stāstu laiks bibliotēkās” pirmajā posmā.

Projektu „Stāstu laiks bibliotēkās” UNESCO Līdzdalības programmas darbības plāna „Nemateriālā kultūras mantojuma integrēšana formālajā un neformālajā izglītībā” ietvaros, kā arī atzīmējot Starptautisko lasīt, rakstīt un rēķināt prasmes dekādi (2003. – 2012. gads), 2009. gada sākumā uzsāka UNESCO LNK sadarbībā ar stāstīšanas ekspertiem Māru Mellēnu un Gunti Pakalnu. Projekta mērķis ir uzsvērt tradīciju un prasmju pilnveides nozīmi mūžizglītības kontekstā. Projekta laikā 2009. gada martā visos Latvijas reģionos notika semināri par stāstīšanas tradīciju attīstību bibliotēku vidē. Tie bija 13 semināri, kuros kopumā piedalījušies vairāk nekā 100 dalībnieki no visas Latvijas. 2009. gada pavasarī un vasarā bibliotēkas organizēja dažādus stāstīšanas pasākumus – kopā notikuši 43 pasākumi dažādās Latvijas vietās.


Lai turpinātu veiksmīgo sadarbību ar bibliotēkām, UNESCO LNK iniciēja Latvijas bibliotēku tīkla „Stāstu bibliotēkas” izveidi, kura mērķis ir atbalstīt stāstīšanas tradīciju kā nemateriālā kultūras mantojuma nozīmīgas daļas pārmantošanu un iesakņošanos Latvijas bibliotēku darbā 2010. – 2011. gadā. Pēc bibliotēku pieteikumu un aktivitāšu plāna izvērtēšanas 19 Latvijas bibliotēkas ir kļuvušas par tīkla „Stāstu bibliotēkas” dalībniecēm.


„Izveidotais bibliotēku tīkls, līdzīgi kā UNESCO Asociēto skolu projekta dalībskolas, kļūs par UNESCO LNK atbalsta centriem turpmākam darbam nemateriālā kultūras mantojuma apzināšanā un izkopšanā, nodrošinot pēc iespējas plašu sabiedrības iesaisti un informēšanu. Tīkla „Stāstu bibliotēkas” darbības pamatā nav tikai stāstīšanas tradīcija, bet arī sabiedrības uzmanības pievēršana vērtībizglītības jautājumiem, starpkultūru un starppaudžu dialogam, prasmju izkopšanai. Mēs ļoti novērtējam bibliotēku nozīmīgo lomu sabiedrības saliedēšanā, izglītošanā, vērtību audzināšanā, kā arī miera kultūras veicināšanā caur zināšanām, sarunu un pieredzes apmaiņu. Mēs lepojamies, ka UNESCO LNK partneru lokam ir pievienojušās 19 bibliotēkas,” stāsta UNESCO LNK ģenerāldirektore Dagnija Baltiņa.


Nākamajos divos gados UNESCO LNK tīkla „Stāstu bibliotēkas” turpinās organizēt dažādus stāstu pasākumus par daudzveidīgām tēmām, piemēram, interesanti nostāsti par noteiktām vietām, atmiņu stāsti, atsevišķiem autoriem vai literāriem darbiem veltīti pasākumi, pasaku un teiku vakari, spoku stāstu un anekdošu stāstīšana u.tml. Pasākumi tiks organizēti arī sadarbībā ar folkloras kopām, profesionāliem stāstniekiem, citām bibliotēkām, pašvaldībām, skolām u.c. partneriem.


Vairāk informācijas par projektu „Stāstu laiks bibliotēkās”:
http://www.unesco.lv/lat/index/programmes/communication_and_info/stb.html


Informāciju sagatavoja:
Liene Krīvena
UNESCO LNK konsultante
Tālrunis: 29109268
E-pasts: liene@tels.lv