EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
07.11.06.

UNESCO jubilejas koncertā pārstāvēta arī Latvija

UNESCO svin savu sešdesmitgadi, un šo svinību simbolisks nobeigums 6.novembrī UNESCO galvenajā mītnē Parīzē bija pasākums “Burvju flauta ... un ne tikai”. Tas ir iecerēts kā muzikāls notikums – alūzija ar tās pašas UNESCO izsludināto Mocarta gadu. Pasākuma idejas autori un organizatori tādējādi grib iezīmēt visas pasaules kultūru dažādību un dialoga starp tām iespējamību, izmantojot klasiskās mūzikas motīvus un dažādu pasaules tautu tradicionālo instrumentu skanējumu. “Burvju flauta” skanēs neparasti, kontraversi un izaicinoši: uzvedumā iesaistīti 145 mākslinieki no 25 pasaules valstīm. Muzikālā uzveduma noslēgumā ir paredzēts katram no mūziķiem kopīgajā pasaules mūzikas audumā ieaust savas tradicionālās mūzikas skaņas. Baltijas valstis UNESCO noslēguma koncertā pārstāv Latvijas Universitātes etnomuzikoloģijas profesors, mūziķis Valdis Muktupāvels.

UNESCO savu sešdesmitgadi jau veselu gadu atzīmēja ar izstādēm, mūzikas un deju pasākumiem, konferencēm, simpozijiem, filozofu un intelektuāļu diskusijām, tomēr šī notikuma noslēgumam ir piesaukta mūzikas valoda. Kā atzīmē UNESCO ģenerāldirektors Koičiro Matsura: “Mūzika arvien aktualizē spēju veicināt iecietību, savstarpējo saprašanos un cieņu, tomēr ik reizi tā ir arvien jauna un neparasta pieredze, kas mobilizē mūsu sajūtas, emocijas un uztveri, lai atbalstītu mūsu iecerētos augstākos mērķus: mieru un harmonisku mijiedarbību starp pasaules kultūrām”.

Profesora, mūziķa V. Muktupāvela dalību UNESCO muzikālajā uzvedumā “Burvju flauta ... un ne tikai” atbalstīja LR Kultūras ministrija, Latvijas pastāvīgā pārstāvniecība UNESCO un Valsts kultūrkapitāla fonds.


Pasākumu apmeklēja Latvijas pastāvīgais pārstāvis UNESCO, Latvijas vēstnieks Francijā Rolands Lappuķe ar kundzi.