EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
10.11.17.

UNESCO jaunās ģenerāldirektores amatā apstiprina Odriju Azulē no Francijas

Odrija Azulē. Publicitātes foto.

Piektdien, 10. novembrī, UNESCO Ģenerālās konferences 39. sesijas laikā Francijā, Parīzē notika UNESCO ģenerāldirektora amata kandidātes Odrijas Azulē (Audrey Azoulay) apstiprināšana jaunievēlētajā amatā.

Francūziete Odrija Azulē savus amata pienākumus sāks pildīt šī gada 15. novembrī, pārņemot tos no līdzšinējās UNESCO ģenerāldirektores Irinas Bokovas. Bokovas kundze bija pirmā sieviete, kas ieņēma šo amatu, turklāt savus pienākumus pildīja kopš 2009. gada divus periodus pēc kārtas. Šogad uz jaunā ģenerāldirektora / ģenerāldirektores amatu pretendēja deviņi kandidāti, pārstāvot Franciju, Ēģipti, Ķīnu, Azerbaidžānu, Gvatemalu, Irāku, Vjetnamu, Kataru un Libānu.

Odrija Azulē, dzimusi 1972. gadā, no 2016. gada līdz 2017. gada maijam pildījusi Francijas kultūras ministres pienākumus. Profesionālo darbību uzsākusi Francijas sabiedriskās apraides iestādēs, pēcāk darbojusies kā juridisko jautājumu eksperte Eiropas Komisijā kultūras un komunikācijas jautājumos. Karjeru turpinājusi Francijas Nacionālajā kinematogrāfijas centrā. Azulē kundze Lielbritānijā Lankasteras universitātē ieguvusi maģistra grādu biznesa administrācijā un Francijas Politikas zinātņu institūtā studējusi politikas zinātni, kā arī absolvējusi Francijas Publiskās administrācijas skolu.

UNESCO ģenerāldirektors ir administratīvais organizācijas vadītājs. Saskaņā ar UNESCO Konstitūciju ģenerāldirektoru nominē Izpildpadome un apstiprina Ģenerālā konference uz laika periodu – četri gadi. Ģenerāldirektors var tikt atkārtoti ievēlēts arī uz otru amata pienākumu pildīšanas periodu.

UNESCO Ģenerālās konferences 39. sesija norisinās UNESCO galvenajā mītnē Parīzē, Francijā no šī gada 30. oktobra līdz 14. novembrim.

UNESCO Ģenerālā konference ir augstākā organizācijas lēmējinstitūcija, kas pulcē visu dalībvalstu pārstāvjus reizi divos gados, lai izvērtētu iepriekšējā darbības posma rezultātus, izstrādātu un apstiprinātu UNESCO vispārējo politiku, ievēlētu pārstāvjus organizācijas Izpildpadomē un vairākās starpvaldību komisijās un padomēs.

Informāciju sagatavojusi:
Kitija Balcare, UNESCO LNK komunikācijas konsultante