EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
12.07.13.

UNESCO Izpildpadomes prezidentes Alisandras Kaminsas vizīte Latvijā

UNESCO Izpildpadomes prezidente Alisandra Kaminsa un UNESCO LNK prezidente, kultūras ministre Žaneta Jaunzeme - Grende

No 5. līdz 8. jūlijam Latvijā viesojās UNESCO Izpildpadomes prezidente Alisandra Kaminsa. Viņa Latvijā ieradās, lai apmeklētu XXV Latviešu Dziesmu un XV Deju svētku pasākumus, tiktos ar amatpersonām un kultūras nozares speciālistiem, kā arī iepazīsies ar nozīmīgākajiem kultūras projektiem Latvijā.  Alisandra Kaminsa ir no Barbadosas un pašlaik pilda UNESCO Izpildpadomes prezidentes pienākumus. Vizītē Latvijā viņa ieradās pēc UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK) prezidentes, kultūras ministres Žanetas Jaunzemes-Grendes ielūguma.

UNESCO Izpildpadomes prezidente Alisandra Kaminsa atzinīgi novērtēja Dziesmu un deju svētku norisi un uzsvēra, ka tie ir unikāls Latvijas kultūras paraugs – nacionālās identitātes sastāvdaļa, nācijas spēka un pašapziņas avots –, kas kopā ar Lietuvas un Igaunijas dziesmu svētkiem kā nozīmīga pasaules kultūras vērtība 2003. gadā tika pasludināta par UNESCO Cilvēces mutvārdu un nemateriālās kultūras meistardarbu.

Vizītes laikā Alisandra Kaminsa teica uzrunu Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas un UNESCO LNK Asamblejas kopsēdē par UNESCO mantojuma programmu mijiedarbību un nākotnes attīstības perspektīvām. Kopā ar Lietuvas un Igaunijas UNESCO nacionālo komisiju un kultūras centru pārstāvjiem Alisandra Kaminsa pārrunāja Baltijas Dziesmu un Deju svētku tradīcijas kā UNESCO atzīta cilvēces mutvārdu un nemateriālā kultūras mantojuma vērtības attīstības tendences.

Alisandra Kaminsa tikās arī ar  kultūras un ārlietu ministriem, iepazinās ar Latvijas Nacionālā kultūras centra darbu un apmeklēja Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju. Vizītes noslēgumā viešņa apmeklēja Latvijas Nacionālās bibliotēkas jauno ēku, kuras celtniecība ir UNESCO atbalstīts projekts, un tikās ar tās direktoru, UNESCO LNK Zināšanu sabiedrības programmu padomes priekšsēdētāju Andri Vilku un Latvijas pārstāvi UNESCO programmas „Informācija visiem” starpvaldību padomē Andreju Vasiļjevu. Tāpat Alisandra Kaminsa iepazinās ar UNESCO programmas “Pasaules atmiņa” Latvijas nacionālajā reģistrā iekļauto nomināciju “Latvijas Centrālās Padomes Memorands”, kas glabājas Latvijas Kara muzejā.

UNESCO Izpildpadome ir augstākā UNESCO pārvaldes institūcija, kas darbojas UNESCO Ģenerālās konferences starplaikos. Iepriekš Alisandra Kaminsa ir bijusi UNESCO Pasaules mantojuma komitejas priekšsēdētāja, UNESCO Ģenerālās konferences Administratīvās komisijas priekšsēdētāja, UNESCO programmas “Pasaules atmiņa” starptautiskās ekspertu grupas prezidente, kā arī ilgus gadus vadījusi Starptautiskās muzeju padomes (ICOM) darbu kā tās prezidente.

Fotoreportāžu no Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas un UNESCO LNK Asamblejas kopsēdes varat apskatīt http://www.flickr.com/photos/saeima/sets/72157634500139162/ 
Par tikšanos ar kultūras ministri, UNESCO LNK  prezidenti Žanetu Jaunzemi – Grendi varat lasīt http://www.km.gov.lv/lv/jaunumi/?news_id=3529
un par tikšanos ar ārlietu ministru, UNESCO LNK viceprezidentu Edgaru Rinkēviču http://www.mfa.gov.lv/lv/Jaunumi/zinas/2013/julijs/07-07-1/