EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
30.08.11.

UNESCO izglītojošie un informatīvie materiāli pieejami iTunes U


ANO Izglītības, zinātnes un kultūras organizācija (UNESCO) noslēgusi sadarbību ar iTunes U. Sadarbības pamatā ir uzsvars uz nepieciešamību pēc iespējas plašākai sabiedrībai nodrošināt piekļuvi informācijai, un tās ietvaros UNESCO pievienojusi bezmaksas programmai iTunes U bagātīgu bezmaksas izglītojošu un informatīvu materiālu klāstu, nodrošinot pieeju UNESCO un ar to saistītu pasaules vadošo institūciju multimediju saturam.

Līdz ar šo sadarbību iTunes U un UNESCO starpā, UNESCO turpina savus centienus sasniegt arvien jaunāku auditoriju visā pasaulē, nodrošinot to ar daudzveidīgiem audio, vizuāliem un drukātiem materiāliem par dažādiem izglītības, zinātnes, kultūras un komunikācijas tematiem.

„Informācijas pieejamība ir viens no svarīgākajiem UNESCO pamatprincipiem un aspektiem, kas vijas cauri visām organizācijas īstenotajām programmām, īpaši informācijas un komunikācijas jomā. UNESCO ļoti iestājas par šo principu un tā ievērošanu, lai nodrošinātu pēc iespējas plašākas informācijas pieejamības iespējas un izceltu tā nozīmi informācijas sabiedrības veidošanā un attīstībā,” stāsta UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK) ģenerālsekretāre Dagnija Baltiņa.

UNESCO pievienotā kolekcija iTunes U sastāv no vairākiem simtiem sižetu, aplāžu (podcasts) un dokumentu, kas pieejami trijās valodās (angļu, franču un spāņu). UNESCO programmā iTunes U piedāvā dažādu informāciju – mācību materiālus un politiskus ziņojumus un izdevumiem, kā arī lekcijas, intervijas un dažādu dokumentāciju, kas bez maksas lejuplādējāma datorā, planšetdatorā iPad, mobilajā ierīcē iPhone vai atskaņotājā iPod touch. Kolekcija regulāri tiek papildināta, un tai tiks pievienoti arī citi materiāli, kas UNESCO 65 gadu darbības laikā radīti.

Vairāk informācijas – UNESCO mājas lapā.

Savas aktivitātes, izmantojot mūsdienu komunikācijas resursus, UNESCO jau īstenojusi, vēršoties pie sabiedrības arī ar sociālā sociālajā tīklā Facebook starpniecību. Turpinot aktivitātes par godu starptautiskajai dienai „Kultūras daudzveidība dialogam un attīstībai” (21. maijs), UNESCO un ANO Civilizāciju alianse aicināja ikvienu pasaules iedzīvotāju iesaistīties globālā kampaņā „Paveic vienu lietu daudzveidības un iekļaušanas labā” („Do ONE thing for Diversity and Inclusion”), lai veicinātu kultūras daudzveidību un iekļaušanos.

Informāciju sagatavoja:
Liene Krīvena
UNESCO LNK konsultante
Tālrunis: 29109268
E-pasts: liene@tels.lv