EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
27.03.13.

UNESCO ASP skolas ieskandina Radošās darbības nedēļu radi!2013

UNESCO Asociēto skolu projekta (ASP) dalībskolā – Jelgavas Amatu vidusskolā jau ieskandināta Radošās darbības nedēļa radi!2013.

Atsaucoties UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK)  aicinājumam, Jelgavas Amatu vidusskola jau aizsākusi savas meistarvides veidošanu pasākumā  “Frankofonijas dienas Jelgavā”, kas notika 27. martā Latvijas Lauksaimniecības universitātē.

Jelgavas Amatu vidusskolai ir  cieša sadarbība ar Santos Dumont viesmīlības nozares un ekonomikas vadības vidusskolu un Afobat Rueil – Malmaison metālapstrādes centru Francijā. Vairākus gadus skolai ir sadarbība arī ar franču vieslektoru, šefpavāru Bruno Šaperonu.

Tāpēc frankofonijas pasākumā bija apskatāma izstāde  “Francija Jelgavas Amatu vidusskolas audzēkņu acīm”, kuras fotogrāfijās atspoguļts skolas jauniešu prakses laiks  Francijā. Tērpu stila speciālistu un frizieru grupu audzēkņi  demonstrēja tērpus un frizūras, kuru veidošanā izmantota šokolāde, savukārt  pavāru grupas audzēkņi klāja furšetes galdu un piedāvāja degustācijai dažādas pirkstiņu uzkodas.

Pasākuma dalībniekus uzrunāja arī UNESCO LNK ģenerālsekretāra p.i. Baiba Moļņika: "Šodien, 27. martā, kas zīmīgi ir arī Starptautiskā teātra diena, mēs aicinām dzīvi izspēlēt un svinēt, nevis iztirgot dolāros, latos vai eiro. Dzīvi izspēlēt nenozīmē to notrallināt, bet gan pierādīt, ka cilvēks ir vairāk nekā viņš saražo. Tieši izglītība un kultūra ir tie virzošie spēki, kas nodrošina sabiedrības labklājību un ilgtspējīgu attīstību, jo palīdz rast atbildes uz izaicinājumiem sabiedrībā, ekonomikā un vidē. Radošums sākas tur, kur satiekas izglītība, kultūra un uzņēmējdarbība, un kultūra ir radošuma vertikāle, jo tā sasauc kopā pagātni ar tagadni un nākotni. Tā savij tradicionālo ar inovatīvo un rada iedvesmu meistardarbu tapšanai."

Radošās darbības nedēļa radi!2013 noritēs no 22. līdz 28. aprīlim, un šogad radi!2013 aicina apzināt radošumu mērķtiecīgā darbībā un izmantot to, lai risinātu sabiedrībai svarīgus problēmjautājumus un radītu pievienoto vērtību.

Sagaidot Radošās darbības nedēļu radi!2013, UNESCO LNK sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Valsts izglītības satura centru, Latvijas Nacionālo kultūras centru un Latvijas Pašvaldību savienību nāca klajā ar iniciatīvu aktivitātei „Meistarvide – telpa elpo” un aicināja tai pievienoties pašvaldības, iesaistot skolas, interešu izglītības centrus, kultūras namus un bibliotēkas, apzinot pašām savus resursus, atklāt un stiprināt savu identitāti. Vairāk informācijas.

Par Radošās darbības nedēļu radi!2013
Radošās darbības nedēļas radi!2013 mērķis ir parādīt un izcelt radošuma praktisko un pragmatisko pusi, apzināt un sekmēt radošumu mērķtiecīgā darbībā – izglītībā, kultūrā, uzņēmējvidē, valsts pārvaldē, pašvaldībās, sociālajā sfērā – un tā spēju radīt pievienoto vērtību un risināt sabiedrībai svarīgas vajadzības. Radošās darbības nedēļas radi!2013 iniciatori ir Kultūras ministrija un Britu padome Latvijā. Vairāk informācijas: www.radilatvija.lv