EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
18.03.13.

UNESCO aicina Pasaules mantojuma vietas piedalīties “Zemes stundā”

23. martā notiks ikgadējā Pasaules dabas fonda akcija “Zemes stunda”, un arī šogad UNESCO aicina Pasaules mantojuma vietas pievienoties projektam un sestdien plkst. 20.30 uz stundu izslēgt visas gaismas, tā apliecot savu atbalstu ilgtspējīgas attīstības idejām un tās veicināšanai.

UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK) šogad pievienojas starptautiskajai vides kampaņai, aicinot tajā iesaistīties UNESCO Pasaules mantojuma vietas Latvijā – Rīgas vēsturisko centru un pašvaldības, kurās atrodas Strūves ģeodēziskā loka punkti – Jēkabpili un Ērgļu novadu, kā arī UNESCO Pasaules mantojuma nacionālajā sarakstā iekļautās vietas Grobiņas arheoloģisko ansambli, Kuldīgas vecpilsētu un ainavu apvidu “Daugavas loki”.

“Zemes stunda” ir Pasaules dabas fonda organizēta akcija, kuras laikā jau kopš 2007. gada pasaules iedzīvotāji, uzņēmumi, organizācijas izslēdz apgaismojumu vienu stundu. Akcijas mērķis nav enerģijas taupīšana. Šī rīcība simboliski parāda interesi un rūpes par Zemes un vides ilgtspējas saglabāšanu. Tas ir aicinājums mainīt rīcību un uzsākt iniciatīvas, lai sekmētu enerģijas un resursu taupīšanu un veidotu videi draudzīgāku iedzīvotāju dzīvi ikdienā, ikvienā pasaules pilsētā, arī Latvijas pilsētās un novados.

Iesaistot Pasaules mantojuma vietas “Zemes stundas” akcijā, UNESCO izrāda atbalstu Pasaules dabas fonda centieniem. Turklāt tādējādi Pasaules mantojuma vietas apliecina sava statusa ikonisko nozīmi un ieguldījumu planētas un vides ilgtspējas saglabāšanā. UNESCO aicina arī tās dalībvalstu vadītājus un valdības piedalīties “Zemes stundā” un izstrādāt politiskas iniciatīvas ilgtspējīgas attīstības jomā.

“UNESCO Pasaules mantojuma vietas – 962 kultūras, arhitektūras un dabas pieminekļi – atspoguļo pasaules daudzveidību un vienlaikus arī unikalitāti. Katra no šīm vietām ir dabā tapis vai cilvēku prāta un roku darināts meistardarbs. Centieni, ko valstis izrāda to saglabāšanā un saudzēšanā ir ilgtspējīgas domāšanas un izpratnes apliecinājums. Un tāpat, kā vidē un dabā, resursus, kas nepieciešami, lai izceltu vērtības, mums jāspēj izmantot tā, lai ne tikai šodien, bet arī pēc 10 un 20 gadiem mēs varētu uztvert šīs vietas nevis kā atsevišķus fragmentus no sen aizmirsta stāsta, bet kā mezgla punktus, kas sasien kopā pasaules skaistumu un izcilību,” stāsta UNESCO LNK ģenerālsekretāra p.i. Baiba Moļņika.

Vairāk par “Zemes stundu” – www.zemesstunda.lv/ 

Informāciju sagatavoja:
Liene Krīvena
UNESCO LNK konsultante
Tālr. 29109269
E-pasts: liene@tels.lv