EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
10.11.05.

Tuvojas konkursa „Kultūras mantinieki” fināls – UNESCO Pasaules mantojuma komitejas 28. sesijas simulācijas spēle

2. novembrī noslēdzās UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK) rīkotā konkursa „Kultūras mantinieki” pirmās divas kārtas. Fināla dalībnieku vārdi publicēti 10. novembra laikrakstā „Izglītība un Kultūra” un konkursa mājas lapā: www.unesco.lv/konkurss.


Kā jau ziņots, konkursa „Kultūras mantinieki” fināls, kas notiks šā gada 5. decembrī Rīgas Kongresu namā, būs UNESCO Pasaules mantojuma komitejas 28. sesijas simulācijas spēle. Tajā piedalīsies 60 jaunieši, kuri konkursa pirmajās divās kārtās savākuši visvairāk punktu.


Kopumā pirmajās divās konkursa „Kultūras mantinieki” kārtās piedalījās 233 jaunieši. Neskatoties uz to, ka II kārtas uzdevumi bija saistīti ar Pasaules mantojuma objektu - Rīgas vēsturisko centru, ļoti aktīvi bija jaunieši no Latvijas reģioniem.


Pirmajā kārtā konkursa dalībniekiem bija jāatbild uz jautājumiem par dažādiem pasaules mantojuma sarakstā iekļautiem objektiem, otrajā - jārisina dažādas situācijas par aktuālām kultūras mantojuma problēmām.


Konkursa „Kultūras mantinieki” fināls - UNESCO Pasaules mantojuma komitejas 28. sesijas simulācijas spēle ietvers 30 lomas, kas tiks izspēlētas, ņemot vērā oriģinālo sesiju procesus un apspriežamos jautājumus. Simulācijas dalībniekiem, strādājot pa pāriem, būs tiesības piemērot personiskus spriedumus un paust savu nostāju par Latvijas un pasaules kultūras mantojumu un tā saglabāšanu. Simulācijas spēli vēros kompetenta žūrija – UNESCO Latvijas un Austrijas Nacionālo komisiju, Rīgas domes, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas un Rīgas kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas speciālisti. To vadīs rakstnieks, kultūrkritiķis, Latvijas Kultūras fonda valdes priekšsēdētājs un projektu eksperts Pēteris Bankovskis.


Simulācijas laikā tiks vērtētas jauniešu zināšanas un izpratne par UNESCO Pasaules mantojuma komitejas darbību un uzdevumiem, kā arī zināšanas un izpratne par konkrētām Pasaules mantojuma aizsardzības problēmām, ar kādām saskaras Pasaules mantojuma komiteja. Tiks vērtētas arī argumentācijas prasmes un zināšanas par Rīgas vēsturisko centru kā Pasaules mantojuma objektu.


Pirmās vietas ieguvēji balvā saņems ceļojumu pa Austrijas Pasaules mantojuma vietām, savukārt otrās un trešās vietas ieguvēji - ceļojumu pa Igauniju un Lietuvu no ceļojumu biroja „Skaisto skatu aģentūra”, piederumus mākslai un vaļaspriekiem no SIA „Vilori” u.c. veltes.


Turklāt tās trīs skolas, no kurām konkursā būs piedalījušies visvairāk jauniešu, saņems laikraksta „Izglītība un Kultūra” abonementu 2006. gadam.


Konkursu „Kultūras mantinieki” organizē UNESCO LNK sadarbībā ar Rīgas domi, Rīgas Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju un Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju un pateicoties ceļojumu biroja „Skaisto skatu aģentūra”, laikraksta „Izglītība un Kultūra”, SIA „Vilori” un portālu „TVNET” un „Studentnet” atbalstam.