EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
29.01.13.

Turpinās vidusskolēnu komandu atlase RTU BEST Inženieru sacensībām

Turpinās atlase, lai vidusskolēnu komandas varētu piedalīties RTU BEST Inženieru sacensībās, kas notiks Rīgā 2013.gada 23.februārī.

Pēc veiksmīgas 1.atlases kārtas pārvarēšanas, 14 vidusskolēnu komandām no visas Latvijas ir iespēja piedalīties nākamajā atlases kārtā. Konkursu turpina arī UNESCO Asociēto skolu projekta dalībskola -  Rīgas Klasiskās ģimnāzijas (2 komandas), kā arī Valkas ģimnāzijas, Ogres 1. vidusskolas, Daugavpils 10. vidusskolas (2 komandas), Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas, Cēsu Valsts ģimnāzijas, Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas, Rudzātu vidusskolas, Maltas 1. vidusskolas, Rīgas 21. vidusskolas, Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas,  un Rīgas 41. vidusskolas komandas.Divas uzvarētāju komandas, kuras tiks paziņotas februāra vidū, tiks aicinātas uz RTU BEST Inženieru sacensībām, lai aci pret aci spēkotos ar RTU studentiem.

RTU BEST Inženieru sacensībām ir  piešķirta UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas patronāža.   
 
EBEC Riga jeb RTU BEST Inženieru sacensības ir veltītas tehnisko zinātņu studentu prasmju un teorētisko zināšanu izmantošanai praksē. Uzvarētājiem tiek dota iespēja pārbaudīt savas spējas Baltijas Inženieru sacensībās jeb European BEST Engineering Competition Baltic Sanktpēterburgā (Krievijā), kuru uzvarētāji savukārt dodas tālāk uz EBEC finālu, kas norisināsies 2013. gada vasarā Varšavā, Polijā.
 
Sacensību dalībnieku mērķauditorija ir RTU bakalauranti un maģistranti. Sacensībās piedalās 150 atlasi izturējuši RTU studenti un astoņi atlasi izturējuši vidusskolēni, kuri sacenšas divās kategorijās – konstruēšanā un situācijas analīzē. Abu kategoriju uzdevumi tiek izstrādāti sadarbībā ar vadošajiem tehnisko jomu nozares uzņēmumiem Latvijā.
 
BEST-Riga ir Eiropas studentu organizācijas Board of European Students of Technology (BEST) lokālā grupa Rīgā. BEST darbojas 93 universitātēs 32 Eiropas valstīs. Tā ir bezpeļņas nepolitiska studentu organizācija.
 
2010. un 2012. gadā biedrība kļuva par Eiropas jaunatnes Kārļa Lielās balvas konkursa laureātiem, gūstot Eiropas Parlamenta atzinību par ieguldīto darbu Eiropas tehnisko zinātņu popularizēšanā un vispārējā Eiropas identitātes stiprināšanā.
 
Papildu informācija BEST-Riga mājaslapā.