EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
26.04.10.

Turpinās Starptautiskā nedēļas „Izglītība visiem” un Radošuma nedēļas aktivitātes


Vēl visu šo nedēļu turpināsies Starptautiskās nedēļas „Izglītība visiem” un Radošuma nedēļas aktivitātes visā Latvijā.


Lai gan visā pasaulē pēc UNESCO iniciatīvas Starptautiskā nedēļa „Izglītība visiem” šogad tika atzīmēta no 19. līdz 25. aprīlim, Latvijā aktivitātes norisināsies līdz pat 30. aprīlim, turpinot tās arī Radošuma nedēļas ietvaros, ko no 26. aprīļa organizē Britu Padome sadarbībā ar LR Izglītības un zinātnes ministriju (IZM), UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju (LNK) un citiem sadarbības partneriem.


UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK) sadarbībā ar Latviešu valodas aģentūru un Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru organizē azerbaidžāņu vakaru, kas 29. aprīlī Bērnu Literatūras centrā (Tērbatas iela 75) plkst. 16:00. Azerbaidžāņu vakars tiek rīkots bērnu un jauniešu projekta „Draugu stāsti” ietvaros, kas tiek īstenots ar „Sorosa fonds Latvija” finansiālu atbalstu, UNESCO LNK sadarbojoties ar LR Izglītības un zinātnes ministriju un citiem partneriem.


Azerbaidžāņu vakara ietvaros tiks aizsākta akcija „Pasaule T@vā bibliotēkā”, ko organizē UNESCO LNK sadarbībā ar Latvijas Bibliotekāru biedrību un kas ilgs līdz 8. septembrim, Starptautiskajai rakstpratības dienai. Akcijas ietvaros bibliotēkas organizēs radošus vakarus, kuru laikā izzināt gan dažādas valstis, gan arī tur mītošo rakstnieku darbus. Ar šo akciju Latvija iesaistās globālajā bibliotēku kampaņā „@your library”, kuras mērķis ir apzināties bibliotēkas vērtību mūsdienu sabiedrībā, apgūt tās piedāvātos resursus un neierobežotās iespējas.


Dalību akcijā „Pasaule T@vā bibliotēkā” ir pieteikušas 27 Latvijas bibliotēkas, un dažas no tām savas aktivitātes organizēs tieši Radošuma nedēļas ietvaros. Visas bibliotēku aktivitātes tiks apkopotas un iekļautas globālās bibliotēku kampaņas pasaules kartē, kas būs apskatāma www.stastulaiks.lv.

Akcijas dalībbibliotēkas

Piemēram, Līvānu 2. vidusskolas bibliotēkas pasākumā 28. aprīlī lasīs Kanādas autora Ernesta Setona – Tompsona stāstus par dzīvniekiem; Lazdonas pagasta bibliotēkā šodien plkst. 14:00 notiks stāstnieku pasākums „Mans mīļākais literārais varonis”, bet 28. aprīlī plkst. 14:00 pasākums par Dāniju un dāņu literatūru par godu slavenā pasaku rakstnieka Hansa Kristiana Andersena jubilejai; u.c.


Informācija par Starptautisko nedēļu „Izglītība visiem”:
http://www.unesco.org/en/education


Informācija par Radošuma nedēļas pasākumiem:
http://www.unesco.lv/lat/index/news/all_news/news1271412120.html


Informāciju sagatavoja:
Liene Krīvena
UNESCO LNK konsultante
Tālr. + 371 29109268
E-pasts: liene@tels.lv