EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
22.09.05.

Turpinās konkurss jauniešiem „Kultūras mantinieki”

uz Konkursa mājas lapu
Kad tika pieņemta Pasaules kultūras un dabas mantojuma konvencija, cik Pasaules kultūras un dabas mantojuma objekti šobrīd ir iekļauti Pasaules kultūras un dabas mantojuma sarakstā, kas ietilpst jēdzienos “dabas mantojums” un “kultūras mantojums”.


Šie un vēl 11 citi I kārtas otrā posma jautājumi no šodienas pieejami konkursa „Kultūras mantinieki” dalībniekiem. Tie publicēti šīs dienas laikraksta „Izglītība un Kultūra” numurā un konkursa mājas lapā: www.unesco.lv/konkurss.

Kā jau ziņots, 15. septembrī sākās konkurss „Kultūras mantinieki”, kurā aicināti piedalīties jaunieši no 15 līdz 20 gadu vecumam, kurus interesē kultūras mantojuma tematika. Konkurss ir atklāts, un tajā var iesaistīties jebkurā no pirmo divu kārtu četriem posmiem, lai krātu punktus iekļūšanai finālā.


Konkursa fināls, kas notiks 30. novembrī, būs UNESCO Pasaules mantojuma komitejas 28. sesijas simulācijas spēle. Tā ietvers 30 lomas, kas tiks izspēlētas, ņemot vērā oriģinālo sesiju procesus un apspriežamos jautājumus, un simulācijas dalībniekiem – konkursa finālistiem (kopumā 60 jauniešiem), strādājot pa pāriem, būs tiesības piemērot personiskos spriedumus un veidot savu nostāju par Latvijas un pasaules kultūras mantojumu un tā saglabāšanu.


Pirmās vietas ieguvēji balvā saņems ceļojumu pa Austrijas Pasaules mantojuma vietām. Savukārt otrās un trešās vietas ieguvēji saņems ceļojumu pa Igauniju un Lietuvu no ceļojumu biroja „Skaisto skatu aģentūra”, piederumus mākslai un vaļaspriekiem no SIA „Vilori” u.c. veltes. Turklāt tās trīs skolas, no kurām konkursā būs piedalījušies visvairāk jauniešu, saņems laikraksta „Izglītība un Kultūra” abonementu 2006. gadam.


Konkursu „Kultūras mantinieki” organizē UNESCO LNK sadarbībā ar Rīgas domi, Rīgas Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju un Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju un pateicoties ceļojumu biroja „Skaisto skatu aģentūra”, laikraksta „Izglītība un Kultūra”, SIA „Vilori” un portālu „TVNET” un „Studentnet” atbalstam.