EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
17.05.06.

Tiks pasniegtas stipendijas Latvijas zinātniecēm18. maijā plkst 12:00 Latvijas Zinātņu akadēmijas telpās svinīgas ceremonijas ietvaros tiks pasniegtas L`Oréal Latvijas stipendijas "Sievietēm Zinātnē" ar UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas un Latvijas Zinātņu akadēmijas atbalstu.

Latvija ir viena no vairāk nekā 20 valstīm, pagaidām vienīgā Baltijā, kurā starptautiskā L`Oréal un UNESCO kopprojekta "Sievietēm Zinātnē" (For Women In Science) ietvaros tiek piešķirtas nacionālās stipendijas. Plašā preses un sabiedrības atbalsta iedvesmota, L`Oréal Baltijas filiāle ir nolēmusi palielināt stipendijas apjomu no 2500 latiem pērn līdz 3500 latiem šogad katrai zinātniecei, stipendiju kopapjomam tādējādi pārsniedzot Ls 10 000.

Stipendijas Latvijā tiek piešķirtas jau otro reizi un tās ir paredzētas, lai atbalstītu nozīmīgus zinātniskos pētījumus dzīvības zinātņu un materiālzinātņu jomās. Salīdzinot ar 2005. gadu, šogad paplašināts zinātnieču loks, kuras var pretendēt uz stipendijām: divas tiek piešķirtas zinātņu doktorēm līdz 40 gadu vecumam, bet trešā - doktorantei līdz 33 gadu vecumam doktora disertācijas pabeigšanai.

Stipendiju sadalījums starp dzīvības un materiālzinātnēm konkursa nolikumā nav noteikts un ir Jāņa Stradiņa vadītās Žūrijas komisijas ziņā. Tā pieņēma lēmumu, pamatojoties uz Latvijas Zinātņu akadēmijas nozīmēto ekspertu atzinumiem. Uzvarot 24 sieviešu konkurencē, šogad stipendijas saņems divas materiālzinātņu un viena dzīvības zinātņu pārstāve.

Svinīgajā ceremonijā savu dalību solījusi Latvijas Valsts prezidente LZA akadēmiķe Vaira Vīķe-Freiberga, šīs stipendijas Goda Patronese. Pasākumā, kurā saimnieka lomu arī šogad uzņēmies LZA prezidents Juris Ekmanis, piedalīsies UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK) viceprezidente, LR Izglītības un zinātnes ministre LZA akadēmiķe Baiba Rivža, UNESCO LNK ģenerālsekretārs Rolands Ozols, stipendiju "Sievietēm Zinātnē" Žūrijas komisijas priekšsēdētājs LZA akadēmiķis Jānis Stradiņš, L`Oréal ģenerāldirektors Baltijas valstīs Pers Akerlunds, kā arī Latvijas zinātnieku sabiedrības pārstāvji.

Stipendijas "Sievietēm Zinātnē" tiek piešķirtas pētījumiem un zinātniskajam darbam tepat Latvijā, lai padarītu to zinātnei draudzīgāku un mazinātu "smadzeņu aizplūšanu" uz ārvalstīm, kur finansējums zinātnei ir lielāks. Šī balva dota nevis par nopelniem un jau paveikto, bet tā ir vērsta uz nākotni, atbalstot perspektīvus, jaunus pētījumus un atklājumus, kuru rezultāti gaidāmi vistuvākajā laikā.