EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
21.01.10.

Tiks parakstīts protokols par stipendiju “Sievietēm zinātnē”


Pirmdien, 25. janvārī Latvijas Zinātņu akadēmijā tiks parakstīts sadarbības protokols par 2010.gada L`ORÉAL Latvijas stipendiju „Sievietēm zinātnē” ar UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas un Latvijas Zinātņu akadēmijas atbalstu. Sadarbības protokolu parakstīs Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) prezidents Juris Ekmanis, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (UNESCO LNK) prezidents, Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks un L`OREAL Baltic ģenerāldirektors Benuā Žilia (Benoit Julia).

Protokols paredz 2010. gadā piešķirt stipendiju trim Latvijas zinātniecēm, katrai 4000 latu apmērā. Stipendija izveidota LORÉAL Grupas un UNESCO starptautiskās programmas "Sievietēm zinātnē” (For Women In Science) ietvaros ar mērķi atbalstīt dzīvības zinātņu un materiālzinātņu jomā strādājošās zinātnieces.

Latvijā stipendija “Sievietēm zinātnē” tiks piešķirta jau sesto gadu. Šī brīža ekonomiskajā situācijā tā uzskatāma par nozīmīgu finansiālu atbalstu un arī apliecinājumu, ka mūsu zinātnieču darbs tiek novērtēts. Īpaši svarīgs ir apstāklis, ka šis atbalsts tiek piešķirts pētījumu veikšanai Latvijā.

Uz stipendiju var pretendēt plašs zinātnieču loks: tā tiks piešķirta divām doktorantēm līdz 33 gadu vecumam disertācijas izstrādei, kā arī vienai zinātņu doktorei vecumā līdz 40 gadiem, lai finansiāli atbalstītu viņas iecerēto zinātnisko pētījumu veikšanu. Pieteikumus izvērtēs LZA nozīmēti eksperti, bet par stipendijas piešķiršanu lems īpaši šim nolūkam izveidota žūrijas komisija LZA Senāta priekšsēdētāja akadēmiķa Jāņa Stradiņa vadībā.

Latvijas stipendijas “Sievietēm zinātnē” Goda Patronese ir bijusī Latvijas Valsts prezidente akadēmiķe Vaira Vīķe-Freiberga.

Latvijas dzīvības zinātņu un materiālzinātņu jomā strādājošās pētnieces varēs iesniegt pieteikumus stipendijai līdz 16. martam. Informācija par pieteikšanos saņemama UNESCO LNK Sekretariātā Rīgā, Pils laukumā 4-206, kā arī UNESCO LNK mājas lapā http://www.unesco.lv. Tālrunis informācijai: 67325109.


Plašsaziņas līdzekļu ievērībai

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvji ir laipni aicināti piedalīties līguma parakstīšanas pasākumā, kas notiks 25. janvārī, pulksten 12:00 LZA Augstceltnē Akadēmijas laukumā 1, Senāta zālē, 2.stāvā.

Papildinformācija:
Estere Braķe
Tālrunis: 29122790

E-pasts: estere@latnet.lv