EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
22.09.08.

Tatjana Koķe Ņujorkā piedalīsies ASV Pirmās lēdijas rīkotajā starptautiskajā simpozijā


22.septembrī izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe, pēc ASV Pirmās lēdijas un ANO Lasīt un rakstītprasmes Dekādes goda vēstnieces Loras Bušas ielūguma, piedalīsies viņas rīkotajā starptautiskajā lasīt un rakstītprasmes veicināšanas simpozijā „Advancing Global Literacy: Building a Foundation for Freedom”. Tas notiks patlaban Ņujorkā notiekošās ANO Ģenerālās asamblejas 63.sesijas ietvaros.

T.Koķe ir viena no nedaudzajām izglītības ministrēm, kas uzaicināta uz šo simpoziju. Tā ir atzinība Latvijai un personīgi ministrei, jo būdama UNESCO Starptautiskā izglītības biroja (SIB) padomes locekle, gan SIB viceprezidente, viņa aktīvi darbojas šajā starptautiskajā organizācijā. Plānots, ka šajā pasākumā piedalīsies UNESCO ģenerāldirektors Koičiro Macura, vairāk nekā 80 valstu augsta līmeņa pārstāvji un izglītības eksperti.

Simpozijs veltīts vienam no ANO Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas – UNESCO – globālajiem darbības mērķiem – pasaules iedzīvotāju lasīt un rakstītprasmes veicināšanai. Īpaša uzmanība simpozijā būs veltīta lasīt un rakstītprasmes lomai nodarbinātības sekmēšanā, veselības uzlabošanā un pilsoniskās līdzdalības veicināšanā, izmantojot gan pašvaldību un valsts atbalstu, gan piesaistot privātās un publiskās partnerības iespējas.

Saskaņā ar UNESCO datiem, 780 miljoni pieaugušo pasaulē, no kuriem divas trešdaļas ir sievietes, nemāk lasīt. Aptuveni 100 miljoni bērnu pasaulē neiet skolā. 85% no pasaules lasīt un rakstīt nepratējiem dzīvo 35 valstīs, kas atrodas augstas nabadzības reģionos. Šo iemeslu dēļ ikvienas valsts un visu valstu kopējā atbildība globālā mērogā ir sekmēt lasīt un rakstītprasmi, tajā skaitā – gan politiski, gan finansiāli, gan veicinot atbilstošu sabiedrības izpratni par šiem būtiskajiem jautājumiem.

21.septembrī ministre piedalījās filmas „Padomju stāsts” pirmizrādē Ņujorkā.

Savukārt nākamnedēļ turpināsies ministres darba vizīte ASV, kā ietvaros paredzēta viņas dalība ANO ģenerālsekretāra kundzes rīkotajā pieņemšanā, lekcijas Kolumbijas un Līhai Universitātēs, kā arī – tikšanās ar augstskolu vadību, akadēmisko personālu un studentiem.

Agnese Korbe
izglītības un zinātnes ministres
padomniece komunikācijas jautājumos
Tālrunis: 2 9110062, 67047954
E-pasts: agnese.korbe@izm.gov.lv, agnese.korbe@apollo.lv
http://www.izm.gov.lv