EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
26.04.07.

Starptautiskās nedēļas „Izglītība visiem” ietvaros notiks publiska diskusija par atbildības sadalījumu un sadarbību izglītības procesāRīt, 27. aprīlī no plkst. 15:00 līdz 17:00 Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Lielajā zālē (Vaļņu ielā 2, Rīgā) notiks publiska diskusija par atbildības sadalījumu un sadarbību izglītības procesā starp izglītības iestādi, izglītojamo un ģimeni. Diskusiju rīko UNESCO Latvijas Nacionālā komisija sadarbībā ar IZM starptautiskās nedēļas „Izglītība visiem” ietvaros.

Diskusijā piedalīsies trīs mērķauditoriju pārstāvji:


- skolēni (no Daugavpils Valsts ģimnāzijas, Talsu Valsts ģimnāzijas, Bauskas 1.vidusskolas un Ziemeļvalstu ģimnāzijas),


- skolotāji un skolu vadītāji (Inga Zemīte no Ādažu Brīvās Valdorfa skolas, Ināra Dinne no Aizputes vidusskolas, Juris Karakons no Juglas sanatorijas internātpamatskolas, Austris Āboliņš no Drabešu internātpamatskolas un Irina Frolova no Rīgas 74. vidusskolas),


- vecāki, kuriem šobrīd bērni ir skolas vecumā un kuri ir sabiedrībā savas jomas profesionāļi – zinātnieki, aktieri, mūziķi, uzņēmēji u.c. (sociālantropoloģe Aivita Putniņa, uzņēmēja Aiva Vīksna, sportists Raimonds Bergmanis, žurnāliste Inga Gorbunova un aktrise Daiga Gaismiņa).

Tāpat diskusijā klāt būs arī izglītības un zinātnes ministre, UNESCO LNK viceprezidente profesore Baiba Rivža, Saeimas deputāti, Izglītības pārvalžu darbinieki un sociālo partneru pārstāvji no Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas, Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības, vecāku apvienības „Visi” u.c. Diskusiju vadīs žurnāliste Daina Jāņkalne.

Diskusijas laikā tiks apspriesti jautājumi par to, kurš un par ko ir atbildīgs izglītības ieguves procesā – par ko ir atbildīga skola, par ko skolēni un par ko ģimene? Vai izglītības procesā iesaistītās puses uzticas viena otrai? Kurš ir atbildīgs par labiem skolēnu mācību sasniegumiem? Kādi ir labas izglītības priekšnosacījumi? Kurš un kādā veidā ir atbildīgs par skolēnu uzvedību ikdienā? Kurš ir atbildīgs par skolēnu līdz mirklim, kad viņš pārkāpj skolas slieksni? Cik daudz un kā audzināšanas darbā vēlētos iesaistīties paši skolēni un viņu vecāki?

Diskusija tiks organizēta divās daļās. Pirmajā daļā skolēni diskutēs ar skolotājiem un skolu vadītājiem, bet vecāki sniegs savu skatījumu par dzirdēto. Savukārt otrajā daļā diskutēs skolotāji un skolu vadītāji ar skolēnu vecākiem, un skolēni sniegs savu skatījumu par dzirdēto. Pēc katras diskusijas daļas arī pārējiem klātesošajiem tiks dota iespēja komentēt dzirdēto un paust savu viedokli.

Ar diskusijas izklāstu pēc tam varēs iepazīties UNESCO LNK mājas lapā www.unesco.lv. Diskusijas rezultātus iecerēts izmantot arī Audzināšanas darbības programmas 2007. - 2013. gadam turpmākajā pilnveidē.

Uz diskusiju laipni aicināti arī masu mediju pārstāvji. Lūdzam pieteikt savu dalību iepriekš pa tālruni: 29109268 (Liene Krīvena) vai e-pastu: liene@tels.lv.

Papildinformācija:
Baiba Moļņika
UNESCO LNK Izglītības programmas vadītāja
T. 7325109, 67325109
E. baiba@unesco.lv

Liene Krīvena
UNESCO LNK konsultante
T. 29109268
E. liene@tels.lv