EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
04.12.08.

Starptautiskajam Planētas Zeme gadam veltīts fotokonkurss „Zemes gads”


Starptautiskā Planētas Zeme gada Latvijas nacionālā komiteja (SPZG LNK) ar UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK) atbalstu rīko fotokonkursu „Zemes gads”.

Konkursa mērķis ir mudināt ikvienu iedzīvotāju iepazīties ar nozīmīgu dabas sastāvdaļu un pamatu – ģeoloģisko vidi, objektiem, kur šī vide spēlē noteicošu lomu, parādīt ģeologa darbu un iespējas, kā arī veicināt Starptautiskā Planētas Zeme gada mērķu sasniegšanu. Fotokonkurss „Zemes gads” ir iespēja izpausties ikvienam, kurš dabas daudzveidību fiksējis fotogrāfijā, parādīt savu īpašo dabas skatījumu, tādējādi aicinot arī citus kļūt saudzīgākiem pret dabas vērtībām.

Iesniegtie darbi tiks vērtēti šādās nominācijās: 1) ģeoloģija – vides pamats un vērtība (ainaviski vērtīgi ģeoloģiskie objekti un interesantas parādības gan Latvijā, gan ārpus tās – atsegumi, ūdenskritumi, noslīdeņi, klintis un kalni, krasta procesi autora īpatnējā skatījumā), 2) ģeoloģijas klusā daba (nelielu objektu un uzstādījumu, piemēram, laukakmeņu, atsegumu sienu fragmentu utt. attēlojums) un 3) ģeologs darbā.

Konkursa dalībnieki aicināti iesniegt ne vairāk kā četras fotogrāfijas vienā nominācijā.

Dalība fotokonkursā ir bezmaksas. Iesniegtos darbus vērtēs profesionāla žūrija. Labākie no tiem tiks eksponēti izstādē, ko varēs aplūkot ikviens interesents, pēc konkursa darbi pēc rīkotāju ieskatiem turpmāk tiks glabāti Latvijas Universitātes Ģeoloģijas muzeja krājumā.

Konkursam iesniedzamas fotogrāfijas, kurās attēlota ģeoloģiskās vides nozīmība un skaistums. Fotografējot nedrīkst veikt jebkādas speciālas darbības, kam būtu negatīva ietekme uz ģeoloģisko vidi. Darbi tiks vērtēti pēc to spējas parādīt izvēlētās nominācijas tematiku, sniedzot skatītājam vizuāli estētisku vērtību. Fotogrāfijai jābūt vismaz A4 (29,5 x 21 cm) izmērā.

Fotodarbus var iesniegt personīgi Alberta ielā 10, Rīgā, 214. kab., vai, nosūtot pa pastu ar norādi: E. Lukševičam, SPZG LNK, Alberta iela 10, Rīga, LV-1010. Iesniegšanas termiņš – līdz 2008. gada 19. decembra plkst. 16:30.

Jau ziņots, ka šis – 2008. gads pēc UNESCO un Starptautiskās Ģeoloģijas zinātņu apvienības (International Union of Geological Sciences (IUGS)) iniciatīvas tika pasludināts par Starptautisko Planētas Zeme gadu. Tam veltīto pasākumu uzdevums visā pasaulē bija veicināt svarīga mērķa sasniegšanu, un tas ir – ilgtspējīga planētas attīstība, sekmējot zemes resursu plānveidīgu izmantošanu un precīzāk paredzot un savlaicīgi novēršot riskus, kas apdraud mūsu planētas iedzīvotājus. 2008. gada moto ir: ”Zemes zinātnes – sabiedrības labā”.

Informāciju sagatavoja:
Liene Krīvena
UNESCO LNK konsultante
Tālrunis: + (371) 29109268
E-pasts: liene@tels.lv