EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
15.05.07.

Šonedēļ pasniegs Latvijas stipendijas „Sievietēm zinātnē”Ceturtdien, 17. maijā plkst. 15:00 Latvijas Zinātņu akadēmijas Sēžu zālē (Rīgā, Akadēmijas laukumā 1, 2. stāvā) svinīgā ceremonijā tiks pasniegtas 2007. gada L’Oréal Latvijas stipendijas „Sievietēm Zinātnē” ar UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas un Latvijas Zinātņu akadēmijas atbalstu. Stipendiju Goda Patronese ir Latvijas Valsts prezidente akadēmiķe Vaira Vīķe-Freiberga.

Divas stipendijas tiek piešķirtas zinātņu doktorēm vecumā līdz 40 gadiem, bet uz trešo varēja pretendēt doktorantes līdz 33 gadu vecumam, kurām tā nepieciešama disertācijas izstrādei. Šogad, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, stipendiju apjoms ir palielināts, un tagad tas ir 4 000 latu gadā katrai stipendiātei.

Šīs stipendijas tiek piešķirtas L’Oréal grupas un UNESCO starptautiskās programmas „Sievietēm Zinātnē” (For Women In Science) ietvaros. 2005. gadā dibinātās stipendijas šogad Latvijā tiek piešķirtas jau trešo reizi. To mērķis ir sniegt finansiālu atbalstu dzīvības zinātņu un materiālzinātņu speciālistēm iecerēto zinātnisko pētījumu īstenošanā.

Stipendijas kandidātu pieteikumus LZA Senāta priekšsēdētāja Jāņa Stradiņa vadībā vērtēja žūrijas komisija: LZA viceprezidents Andrejs Siliņš, LZA viceprezidents, LZA Fizikas un tehnisko zinātņu nodaļas priekšsēdētājs Juris Jansons, Starptautiskā Biomedicīnas un biotehnoloģijas centra direktors Elmārs Grēns, Rīgas Tehniskās universitātes rektors Ivars Knēts, Latvijas Universitātes (LU) Medicīnas fakultātes profesore Vija Kluša, LU Biomedicīnisko pētījumu un studiju centra vadošā pētniece Laima Tihomirova un LU Medicīnas fakultātes asociētā profesore Ruta Muceniece, kā arī L’Oréal Baltic ģenerāldirektors Eriks Delamars (Eric Delamare).

„Sievietēm Zinātnē” ir L’Oréal un UNESCO kopīgi izveidota programma, kuras mērķis ir atbalstīt sieviešu piedalīšanos zinātniskajos pētījumos un veicināt viņu panākumus dažādās zinātņu nozarēs. Šī programma ietver gan starptautiska mēroga balvas un stipendijas, gan nacionālās stipendijas, kuras piešķir L’Oréal attiecīgās valsts filiāle un UNESCO nacionālā komisija sadarbībā ar zinātnes aprindām. Šobrīd nacionālās stipendijas „Sievietēm Zinātnē” tiek piešķirtas aptuveni 30 valstīs, t.sk. Latvijā, kas pagaidām šajā sarakstā ir vienīgā no Baltijas valstīm.

Papildinformācija:
Estere Braķe
L’Oréal Baltic konsultante
T. 67362984, 29122790
E. estere@latnet.lv


Liene Krīvena
UNESCO LNK konsultante
T. 29109268
E. liene@tels.lv

http://www.unesco.lv/lat/index/programmes/science/fwis.html