EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
09.02.15.

Šonedēļ – Pasaules radio diena

Šonedēļ – 13. februārī pēc UNESCO iniciatīvas tiek atzīmēta Pasaules radio diena. Šogad UNESCO to rosina atzīmēt, iesaistot jauniešus mediju satura veidošanā, tādējādi pievēršot uzmanību jaunākajām paaudzēm aktuālu un interesantu jautājumu risināšanai un veicinot jauniešu izpratni par vārda brīvības pamatprincipiem.

Pēc UNESCO aplēsēm pasaulē darbojas ap 51 000 radiostaciju. Aptaujas liecina, ka radio katru dienu klausās vairāk nekā puse pasaules iedzīvotāju. UNESCO uzskata, ka radio ir būtiska nozīme informācijas pieejamības nodrošināšanā, jo tieši radio, turpinot pielāgoties digitālā laikmeta prasībām, ir medijs, kas var sasniegt visplašāko auditoriju. 26% cilvēku, kas jaunāki par 30, labprātāk radio klausās internetā.

Arī Latvijas radio redakcijas aicinātas iesaistīt jauniešus ziņu un raidījumu producēšanā un vadīšanā, piedāvāt žurnālistikas studentiem prakses vietas, kā arī veltīt jauniešiem aktuālām tēmām savā programmā jau esošus raidījumus un aicināt pašus jauniešus piedalīties ētera sarunā

Piemēram, UNESCO Asociēto skolu programmas (ASP) dalībskolas – Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centra (BJC) Kuldīgas novada jauniešu domes pārstāvji 13. februārī 16.00 Kurzemes radio ēterā un stāstīs par Kuldīgas novada jauniešu domi un par Kuldīgas novada BJC dalību UNESCO ASP projektā.

Interesanta Radio dienai veltīta programma būs klausāma arī Saldus radio ēterā, kur uz sarunām tiks aicināti vietējie jaunieši un viņiem būs iespēja arī iepazīt radio darbu ikdienā.

Vairāk informācijas:
- UNESCO infografika par radio
- 10 interesantas idejas, kā atzīmēt Radio dienu
- Pasaules radio dienas mājas lapa

Papildu informācija:
Liene Krīvena
UNESCO LNK konsultante
Tālr. 29109268
E-pasts liene@krivena.lv