EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
15.09.05.

Šodien sākas konkurss jauniešiem „Kultūras mantinieki”

Šodien, 15. septembrī sākas konkurss „Kultūras mantinieki”, kurā aicināti piedalīties jaunieši no 15 līdz 20 gadu vecumam, kurus interesē kultūras mantojuma tematika. Konkursa pirmās kārtas pirmie 15 jautājumi publicēti šīs dienas laikraksta „Izglītība un Kultūra” numurā un internetā: www.unesco.lv/konkurss.


Pirmajā kārtā konkursa dalībniekiem jāatbild uz tādiem jautājumiem kā, piemēram, kurā valstī atrodas ievērojamais arheoloģijas un kultūras piemineklis – Kopana - viens no nozīmīgākajiem maiju civilizācijas centriem; kā sauc arhitektu, kurš projektēja celtnes Brazīlijas galvaspilsētā Brazilā un citiem jautājumiem par pasaules mantojuma vietām.


Atbildes uz konkursa jautājumiem atrodamas avotos par pasaules mantojuma vietām un UNESCO Pasaules mantojuma centra mājas lapā.


Pirmās divas konkursa kārtas tiks balstītas uz zināšanām par pasaules mantojumu vietām un spējām rast vispiemērotākos risinājumus aktuālām kultūras mantojuma problēmām, bet interesantākais un izaicinājumiem bagātākais notikums šajā konkursā būs tā fināls - UNESCO Pasaules mantojuma komitejas 28. sesijas simulācijas spēle, kas ietvers 30 lomas. Tās tiks izspēlētas, ņemot vērā oriģinālo sesiju procesus un apspriežamos jautājumus. Simulācijas dalībniekiem – konkursa finālistiem, strādājot pa pāriem būs veidot savu nostāju par Latvijas kultūras mantojumu kā pasaules mantojuma sastāvdaļu. “Caur spēlēm iespējams ļoti efektīvi apgūt jaunas zināšanas un tieši tāpēc konkursa fināls – simulācijas lomu spēle - būs jauniešiem brīnišķīga iespēja līdzdarboties pasaules kultūras mantojuma apzināšanā, saglabāšanā un izpētē”, pārliecināts UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK) ģenerālsekretārs Rolands Ozols.


Pirmās vietas ieguvēji balvā saņems ceļojumu pa Austrijas Pasaules mantojuma vietām. Savukārt otrās un trešās vietas ieguvēji saņems ceļojumu pa Igauniju un Lietuvu no ceļojumu biroja „Skaisto skatu aģentūra”, piederumus mākslai un vaļaspriekiem no SIA „Vilori” u.c. veltes. Turklāt tās trīs skolas, no kurām konkursā būs piedalījušies visvairāk jauniešu, saņems laikraksta „Izglītība un Kultūra” abonementu 2006. gadam.


Konkursu „Kultūras mantinieki” organizē UNESCO LNK sadarbībā ar Rīgas domi, Rīgas Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju un Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju un pateicoties ceļojumu biroja „Skaisto skatu aģentūra”, laikraksta „Izglītība un Kultūra”, SIA „Vilori” un portālu „TVNET” un „Studentnet” atbalstam.